Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Csak nekem furcsa ez az egész...

Csak nekem furcsa ez az egész Világegyetem?

Figyelt kérdés

Arra gondolok sokszor, hogy ez a hatalmas valami sötétanyag benne a galaxisok, naprendszerek, csillagok stb. kívül nincs vagy van valami, amit mi azért nem látunk, mert rúl kicsik vagyunk.

Lehetséges, hogy mi csak egy nanovilágok vagyunk a galaxisokkal együtt és felettünk vannak sokkal nagyobb világok. Alattunk meg nagyon kicsik. Ez az egész így nagyon felfoghatatlan.

Más mit gondol erről.

Ui:. Lehet hogy minket is vizsgálnak mikroszkópokkal fentről :D


2021. szept. 18. 21:34
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
Mintha az egész egy jól megtervezett szimuláció lenne
2021. szept. 18. 21:46
 2/30 anonim ***** válasza:
88%

Nem csak neked, hanem kábé mindenkinek. Annak is aki ért hozzá (ezért kutatja, vagy tanul róla, mert furcsának, érdekesnek találja), meg annak is, aki nem ért hozzá, mert ő meg a fantáziájával tölti ki az ismeretlen részeit (mint te is ezzel a szimulációs gondolattal).

Szóval igen, kábé mindenki számára furcsa, meglepő, érdekes az univerzum.

2021. szept. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
97%

Azért furcsának nem nevezném, inkább arról van szó, hogy van aki érti sok részét, ezért természetesnek veszi, hogy egyes részeit ne. Más meg nem érti és ez félelemmel tölti el, ezért fantáziál. De a fantázia agyszülemény, nem a valóság.

Nem, amit gondolsz, az nem lehetséges. Nincsenek alattunk mg felettünk, ez mind ugyanaz az egy univerzum. Egyszerűen csak nagyon sokat kell tanulni ahhoz, hogy azt is a helyén tudjuk kezelni, amit nem tudunk.

2021. szept. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, hogy valami felülről vizsgálna, mert állandóan rázkódnánk, ha ide oda rakosgatnának, mint a fehér egeret.
2021. szept. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

#4 de azért nem érezhetjük, mert túl kicsik vagyunk

Persze ez csak egy feltevés

2021. szept. 18. 23:16
 6/30 A kérdező kommentje:
pl. nem érezzük a Föld forgását
2021. szept. 18. 23:17
 7/30 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem érezzük, én legalábbis érzem. Egyszer sötét van, egyszer meg világos, ahogyan a Föld forog a Nap fényében, ez a ciklikus változás teljesen egyértelműen a Föld forgásából adódik.
2021. szept. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
De úgy nem érezzük, hogy forgunk
2021. szept. 18. 23:31
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem azért van, mert kicsik vagyunk, hanem azért, mert nem elég érzékenyek hozzá az "érzékelőink". Ha elég érzékenyek lennének, akkor éreznénk, akármilyen kicsik is lennénk.
2021. szept. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Ez meg a másik
2021. szept. 18. 23:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!