Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Vakcina chip? Vagy, hogy...

Vakcina chip? Vagy, hogy lehetséges ez?

Figyelt kérdés

Anyám már kezd megbolodnulni. Már azon is elgondolkozik, hogy tényleg chip van a covid oltásban amit az emberekbe fecskendeznek. Ma olvasott valami olyat, hogy Angliában van olyan reptér ahol nem kell oltási igazolvány, csak átmennek az emberek egy gépen és az kimutatja, hogy oltva vannak-e vagy sem és csipogással jelzi. Anyám meg nem érti, hogy tud egy gép kimutatni egy folyékony anyagot a szervezetben, egy baktériumot. Szerinte lehetséges, hogy tényleg chipet raknak az emberekbe, és úgy tudja kijelezni a gép is, hogy be vannak oltva. Mert ő nem talál rá más magyarázatot, hogy mégis hogy máshogy tudná azt kimutatni.


Én meg nem tudom győzködni, mert én se tudom hogyan mutatja ki. A lázat a magas hőmérséklet miatt, na de egy oltást? Én nem hiszek a chipes marhaságban, elég szomorú, hogy anyámnak ennyire elment az esze, hogy erre gondol már, csak azért mert más magyarázatot nem tud. Szóval valaki legyen szíves írja meg, hogy ez igenis lehetséges, és ettől még nincs chip az oltásban, meg légyszi adjatok erre magyarázatot, mert én semmi érvvel nem tudok anyám hülyesége ellen szolgálni. xd



2021. szept. 24. 17:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%

Első körben megkérném, hogy mutassa meg a cikket, majd rávilágítanék az oldal megbízhatatlanságára, nincs forrás megjelölés stb.

Ilyen gép tuti nincs.

Az oltás anyaga amúgy is felszívódik, tehát folyadékot sem lehet kimutatni.

Antitestet lehet, de csak gyors vagy pcr teszttel, és egyik sem így működik.

Ész nélkül osztanak kész tényekként emeletes marhaságokat, aztán csodálkozunk, hogy itt tartunk...

2021. szept. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
96%

"A vakcinák előállításának első pár hónapjában jöttek az első hírek, hogy hírtelen súlyos hiány van microchippekből, és a hozzávaló fémekből is."

Mi acélkarimák gyártásával foglalkozunk, és nekünk is jött a hír, hogy visszaesett az acéltermelés. Azóta is rendre drágul és ritkásan jön az utánpótlás.

A logikád alapján gondolom akkor ezután abban is hiszel hogy acélt is juttattak az emberekbe...

2021. szept. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
5%

3-as!

Mit magyarázol félre?

Kérdés erre irányult?

Válaszom erre irányult?

na ugye!

Kérdésre válaszoljál, de baromságokat írkáljál ide.

2021. szept. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
93%

"Mit magyarázol félre?"

Semmit, a te példád ostobaságára mutattam rá egy másikon keresztül.

2021. szept. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
96%
Aki vakon hisz a tévhitekben, annak minden lehetséges. Egy lehetőség maradt, vidd el anyádat erre a repülőtérre. Ha nincs "gép", azt fogja mondani, ellopták/keletről jötteket nem vizsgálnak/csak/hallgat stb. Egyet nem fog tenni. Nem fogja mondani, hát fiam igazad volt. Hagyd rá.
2021. szept. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

6, jó, de idegesítő, hogy ennyire abszurd dolgokat is elhisz már. Nincs beoltva, nem is akar oltatni, oké, de legalább ne higyjen már el ekkora hülyeségeket, mert ez már nagyon bosszantó. Ez a legszánalmasabb tévhit a vakcinával kapcsolatban szerintem. xd És felhúz aki ezt komolyan veszi és komolyan elgondolkodik ilyen hülyeségen. És én úgy vagyok vele, hogy még én se vagyok oltatva, de idővel lehet, hogy szeretnék, és ezt anyám jól tudja, hogy hajlok afelé, hogy oltassak majd ha már több tapasztalat lesz az oltással kapcsolatban, és direkt ilyenekkel jön nekem, hogy akkor majd én is be leszek chipelve, meg az oltással akarják irtani az emberiséget mert sokan vagyunk a földön, és az oltás arra szolgál, hogy ne legyen ekkora a túlnépesedés, mert azzal ölik az embereket. És sajnos idegesít amikor valaki ilyenekkel próbál meggyőzni, hogy te oltakozzak soha. Nyilván nem hiszem el ezeket, csak szomorú, hogy van aki ezeket a rémhíreket ennyire komolyan veszi mint anyám is.

De köszönöm a válaszokat. Megpróbálok nem foglalkozni vele.

2021. szept. 24. 19:30
 7/18 anonim ***** válasza:
84%

A chiphiány nem az anyaghiány meg az ilyesmi miatt van. Sok eszközgyár leállt, így a chipgyáraknak nem volt megrendelésük. Hát mit csináltak? Átáltak másfajta chipek gyártására (pl.: háztartási gépek). Most újra beindult a világ, kellenének a chipek a szórakoztatóiparnak, autógyártásnak, csak a gyárak azt mondták, hogy ők másfajta chipet gyártanak, nem fognak visszaálni. Persze biztos van kivétel, de ahogy látható ez kevés.

Másik meg, hogy a globalizációnak hála, a chipeket ázsiából rendeljük, én úgy tudom, hogy európában nem is gyártanak. A delta (indiai) variáns megjelenésekor lezárták Indiát, és az indiai matrózok nem tudtak felszállni a szállítóhajókra. Mint kiderült (ahogy én tudom) az ilyen ázsiai szállítóhajókon amiken a chipeket szállítják a matrózok kb. 40%-a indiai. Mivel az indiai matrózok nem tudtak hajóra szállni, így a hajók létszámhiány miatt nem tudtak elindulni, és megint akadozott a chipek beszállítása.


Vagyis nem azért van chiphiány, mert a vakcinákba használták el, hanem azért mert a covid miatt akadozott a chipszállítás, és sok gyár is átállt más típusú chipek gyártására, hiszen ők is pénzből élnek. Még anyag is van dögivel.

2021. szept. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 TappancsMancs ***** válasza:
82%

Kérdező! Az alábbiakról tájékoztasd anyukádat, hogy megnyugodjon. Amit szerinted nem ért belőle, azt valahogy egyszerűsítsd neki. :) Nos...


Első, hogy van számos APP ami a covid oltottságot regisztrálja interneten keresztül és egy QR kóddal igazolni tud oltottságot, így a belépés sok helyre gyorsabb. De már sok ilyen APP létezik, itt egy ismertető röviden:


"A Google Play áruházban „EESZT alkalmazás” nevű, az App Store-ban pedig „EESZT Lakossagi” nevű applikáció nagyban megkönnyíti mind az oltottak, mind a sok embert fogadó szolgáltatók (pl. mozik, színházak, koncertek, fesztiválok, sport és egyéb rendezvények szervezőinek, vagy akár éttermek) dolgát. Azokon a helyeken, ahol a látogatás védettségi igazolványhoz kötött, a szolgáltató mostantól - a védettségi igazolvány felmutatása helyett - akár QR-kód leolvasóval is ellenőrizheti, hogy a látogató oltott-e vagy sem."

link: [link]


Itt vannak az EU-ban használható APP-ok, csak azért, hogy van bőven:

Ausztria - Stopp Corona App

Belgium - Coronalert

Horvátország - Stop COVID-19

Ciprus ------------ CovTracer-EN

Csehország ------------ eRouška

Dánia ------------ Smittestop

Észtország ------------ HOIA

Finnország ------------ Koronavilkku

Franciaország ------------ TousAntiCovid

Németország ------------ Corona-Warn-App

Magyarország ------------ VírusRadar

Írország ------------ COVID Tracker

Olaszország ------------ Immuni

Lettország ------------ Apturi Covid

Litvánia ------------ Korona Stop LT

Málta ------------ COVIDAlert

Hollandia ------------ CoronaMelder

Norvégia ------------ Smittestopp

Lengyelország ------------ ProteGO Safe

Portugália ------------ StayAway COVID

Szlovénia ------------ #OstaniZdrav

Spanyolország ------------ Radar Covid

link: [link]


Na persze az Egyesül Királyság már nem EU tag, tehát az övék nincs a fenti listában, tehát máshol azért meglesz az is. :) Hopp, itt is van. :)


Angliában és Walesben ------------ NHS COVID-19 APP

[link]

[link]

Az Egyesült Királyság kormányzatának weboldalán:

[link]

Skóciában ------------ Protect Scotland App

Észak-Írországban ------------ StopCOVID NI Proximity App

Ha ez nem lenne elég, akkor a google play-en vannak még appok és országok:

[link]


Jó, és hogy megy át a reptéren? Na itt a videóban mutatja a kódot és huss... Természetesen a reklám után következik :)

[link]

---------------------------------------------------------------


Ez oké. És még mellékesen egyébként van olyan folyadék amit elektromágneses szűréssel valóban ki lehet mutatni, de az más. Az egy orvosi dolog és kontrasztanyagnak nevezik. Ahhoz viszont be kell feküdni egy ilyen dologba, ami repülőtéren azért nem lesz: [link]


A kontrasztanyagot oltással adják be és diagnosztikához használják, hogy jobban legyen látható ami halvány lenne. Viszont egy nap alatt kiürül a szervezetből, így repülőtéren e miatt nem is lehetne használni. De ez mellékesen. Az APP a lényeg,


[link]

[link]

Mágnesesrezonancia-képalkotás - wiki: [link]

Komputertomográfia - wiki: [link]

2021. szept. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
68%

Kiknek tették kötelezővé első körben a vakcinázást? Az orvosoknak, akik megmentik az embereket. Vajon ki az a hülye vezető, aki azokat oltatná be kötelezően, akik képesek lennének megmenteni őt, családját, ismerőseit és üzlettársait, ha netán baj történne velük, ha az oltásokkal eltenni készülne láb alól akiket beoltanak?


És vajon hányan tudnának egy ilyen összeesküvés-elméletről? A vakcinafejlesztők, a gyártók, az orvosok, tudósok, a politikusok... Egy titok már akkor is könnyen kiderül, ha két embernél többen tudnak róla, nem ha tízezernyien... Szerinted nem használná fel az ellenzék azonnal kampányolásra, ha ez igaz lenne?

Hogy ezt valaki elhiggye, ahhoz olyan mértékben kell eltakarnia a valóságot a szeme elől, amilyenre legfeljebb Észak-Koreában lennének képesek ezen a világon - de lehet, hogy még ott sem.

2021. szept. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 TappancsMancs ***** válasza:
19%
Ja és a cikket valóban amit 1-es írt, azt nézd meg, hogy mi az.
2021. szept. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!