Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A Göncölszekér csillagai a...

A Göncölszekér csillagai a tejútrendszerhez tartoznak?

Figyelt kérdés

2021. okt. 1. 22:07
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Pontosan mivel kapcsolatban szeretnél hozzáértő hozzászólást olvasni? A kérdező által feltett kérdésre már rég megérkezett a hozzáértő válasz. 2*Sü pedig mindenáron hozzá akart tenni valamit, mert nem bírta ki, hogy más válaszolta meg a kérdést.
2021. okt. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 sadam87 ***** válasza:
100%

#8

Lehet, nem sikerült értelmezni, de a reakcióm a "legközelebbi galaxis" kitételre vonatkozott. A szabadszemmel látható részt főleg azért tettem hozzá, mert a Nagy Magellán felhőnél közelebb csak olyan törpegalaxisok vannak, amiket nem rég fedeztek fel. (A nevüket sem tudom fejből.) Viszont 2*Sü nem szabad szemmel látható galaxisról, hanem általában a lekgözelebbi galaxisról beszélt. Az az északi féltekén is igaz, hogy a Nagy Magellán felhő közelebb van hozzánk, mint az Androméda galaxis...

2021. okt. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 2*Sü ***** válasza:

> "A legközelebbi galaxis az Androméda-galaxis"

> Nem. A legközelebbi szabad szemmel látható galaxis a Nagy Magellán-felhő, és még vannak ennél közelebbi törpegalaxisok is.


Ja, ja… Menet közben átfogalmaztam a mondatot – a legközelebbit akartam elsőnek írni, aztán inkább a (talán) legismertebbet neveztem meg –, így amit leírtam, az így ebben a formában valóban hibás. Tehát helyénvaló a javítás.


> százmilliárdból kb.


Szintén helyénvaló a javítás.


> Na, vitatkoznak a hozzá nem értők.


Nem vitázunk, leírtam valamit, ami abban a formában hibás, és erre jött helyesbítés, teljesen jogosan.


> 2*Sü pedig mindenáron hozzá akart tenni valamit, mert nem bírta ki, hogy más válaszolta meg a kérdést.


A kérdés szempontjából lényegtelen, de megjegyezném, hogy kibírom, ha más válaszol meg kérdéseket. Rengeteg kérdés van, amire azért nem válaszolok, meg elegendően sok válasz érkezett már rá. De egy-egy megerősítő, vagy általánosabb válasz szerintem nem baj, ha van. És bár sikerült két hibát is elkövetnem benne, a dolog érdemi részén nem változtat: Minden szabad szemmel is látható csillag a Tejútrendszerben van.

2021. okt. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!