Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az Ősrobbanással megfér az...

Az Ősrobbanással megfér az öröktől létező Univerzum modellje?

Figyelt kérdés

Az Univerzum kezdetben kisebb volt, mint egy proton, össze volt sűrűsödve benne az anyag, majd elkezdtett tágulni. Volt egy hatalmas tágulás is, amit inflációnak neveznek.


A kérdés, ami bennem felmerül, az Univerzumnak a tágulás előtti, a protonnál kisebb állapotára vonatkozik: elképzelhető, hogy abban a formában öröktől fogva létezett?


2021. okt. 11. 21:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem vagyok szakértő, csak érdekel a téma. De majd a tudósok megcáfolnak. Mintha hallottam volna egy műsorban, hogy a teljes univerzum meg volt abban a kis pontban, az összes térrel együtt, csak nagyon picire összetömörülve. Azt nem tudom, h ez a pici pont öröktől volt e, de el tudom képezlni. Pontosabban lehetségesnek tartom, elképzelni esélyem sincs.
2021. okt. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
26%

Ha oroktol fogva letezett abban az allapotban, akkor mi oka lett volna egyszer csak akcioba lepni? Miert nem volt jo neki olyan picikeben, miert kezdett tagulni?

Es ez az ok miert csak most (13,7mrd eve) tortent meg, miert nem mar (kvazi) vegtelen idovel ezelott?

2021. okt. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Az univerzum a robanással együtt két univerzum ütközésével jött létre, amiből az egyik 4 a másik meg 7 vagy attól több dimenziós volt. A robbanás után a 7 dimenziós univerzum a Planck hossznál kisebbre zsugorodott, a 4 dimenziós megmaradt.
2021. okt. 12. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A világ azért nem lehetett ebben az állapotban, mert ilyenkor nagyon gyorsan tágul.

Az anyag valószínűleg öröktől fogva létezik, csak nem ebben a formában.

2021. okt. 12. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%
Ha nem is abban az aprócska formájában, de valahogyan létezhetett mindig is, csak mindig másmilyen volt. Elvégre az utóbbi ~13 milliárd évben is elég sokat változott megjelenésében s most is változik, azelőttről meg (még?) nincsenek ismereteink.
2021. okt. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!