Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a kedvenc természettudomány...

Mi a kedvenc természettudományokkal kapcsolatos újságod, könyved vagy honlapod?

Figyelt kérdés
Szeretnék minél több ismeretet megszerezni a természettudományok (főként a biológia és a kémia) területén és kíváncsi vagyok arra, hogy mások honnan szoktak tájékozódni.

2021. okt. 12. 08:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nos, ami a biológia és a kémia jellegű könyveket illeti: a két tudományág együtt jár, szóval nehéz őket elválasztani.


Jelenleg: Adam Rutherford - Minden ember [rövid] története című könyvét olvasom:


[link]


A szerző a genetikai adatok alapján beszél az emberről. Van benne egykis tudománytörténet, illetve történelem is, de inkább a biológia a könyv alapja.


A Richard Dawkins könyvek is jók. Ezek közül kettőt ajánlok most:


Az önző gén (ez egy régi klasszikus könyv), inkább etológia, de szó esik a genetikáról is:


[link]


A legnagyobb mutatvány - az evolúció bizonyítékai:


[link]


Aztán nagyon jók a Brian Cox könyvek is. Neki eddig négy könyvét olvastam el, ezek közül "A kvantum Világegyetem" kifejezetten nehéz olvasmány volt.


Cox maga fizikus, viszont "A természet erő" című könyvben vegyesen beszél a tudományokról, pl. az élet keletkezéséről is. Ezt a könyvet is ajánlom:


[link]


Magazinokban a National Geographic a kedvencem, illetve az IPM magazin is jó, de ezek a természettudományok mellett más témákkal is foglalkoznak, elég vegyesek.

2021. okt. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
*A természet erői
2021. okt. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2021. okt. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Jo valaszok szulettek, en is ezeket ajanlom.

Hozzatennem meg az Onzo gen c. konyvet is es a “Bemutatlak onmagadnak”-ot is. Eredettorteneti konyvek is erdekes lehetnek esetleg Hararitol.

2021. okt. 13. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Tom Benko ***** válasza:
100%

Albert Einstein: A relativitás elmélete

Charles Darwin: A fajok eredete

Barabási Albert-László: A hálózatok elmélete

2021. okt. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én bölcsész vagyok, de igen kedvelem azt az szellemes fizikust, aki a Mi lenne ha...? című könyvet írta, amiben tudományos válaszokat ad őrült, vicces kérdésekre. Pl. mi lenne ha ha a periódusos rendszer felépítenénk kis kockákból, ahogy az ábrán van - ez a kedvencem. [link]
2021. okt. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Etológiából Konrad Lorenz: Salamon király gyűrűje is nagy kedvenc volt.
2021. okt. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ajánlom az Akkord kiadó Talentum Tudományos Könyvtár c. sorozatában megjelent köteteket.

Biológia terén Paul Daviestől a Kísérteties csönd lehet érdekes, a bizarr életformákkal elég hosszaaan foglalkozik.

2021. nov. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Csikesz Balázs ***** válasza:

Egyetértek nyolcassal tökéletesen, ebben a sorozatban nagyon jó könyvek vannak :)

olvastam:

Schrödinger macskája - Kvantumfizika és valóság - John Gribbin

Schrödinger kiscicái és a valóság keresése - A kvantummechanika rejtélyeinek nyomában - John Gribbin

Hipertér - A párhuzamos univerzumok, az időelhajlás éa a tizedik dimenzió világa - Michio Kaku

A semmi könyve - A nulla kialakulásától a kvantumvákumig - John D. Barrow

Az idő rövid története - Az Ősrobbanástól a fekete lyukakig - Stephen W. Hawking


És még legalább ennyi van ami érdekelne, ha nem több :)

2022. júl. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!