Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mért kopaszodik az ember, pl...

Mért kopaszodik az ember, pl mi okozza?

Figyelt kérdés

A hajhagymák elvesztése, azt gondolom, de érnek ezek a fejbőrre való szerek, krémek, fújós nyavaják, stb?

A régi hagymát újraéleszti vagy hogy?



2021. okt. 14. 13:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ez genetika de például oda lehet figyelni milyen szereket/sampont teszel rá,és létezik beültetés is
2021. okt. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy hónapig próbáld ki: Adalékanyag mentes tengeri só, minimális vízzel pépesre keverd el. Dörzsöld be a fejbőrödet mindenhol, 5 perc után mosd ki. Hetente 2-3x.

Ha nem genetikai, akkor valamilyen vegyi, vagy gombás, bakteriális probléma okozza.

Lehet h. a samponod. A Tengeri sót az ókortól használják, az újszülötteket dörzsölték be vele. A gombás, bakteriális fertőzéseket néhány alkalmas használat után teljesen megszünteti!

Táplál, fertőtlenít, regenerál. Tengerpart mellett lakóknál rendkívül ritka a bőrprobléma. Heti 1x fürödhetsz tengeri sóval "dúsított" vízben is. Egy fél kád vízbe rakj 100g tengeri sót.

20 perc elég! Utána édesvízzel zuhanyozz le.


Én enyhén lúgos szappannal(Baba) mosok hajat 20 éve.

2021. okt. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
DHT okozza. Valakinek több termelődik valakinek kevesebb. Ezen múlik.
2021. okt. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Megfigyeltem, hogy az én esetemben a stressz okozza.

Égetem a villanyt és bámulom a monitort jóval naplemente után, van hogy éjfélig, van hogy tovább... Még akkor is ébren tartom magam, amikor már 8 óra körül egyértelműen szól a szervezetem, hogy most nagyon könnyen el tudnék aludni, mégsem teszem. Soha nem teszem, mert megtehetem, hogy ne tegyem.

Helyette fárasztom magam nap mint nap hajnalig a monitor előtt és ezzel elszalasztom az utolsó időpontot is arra, hogy az igazán mély és pihentető alvási ciklus bekövetkezhessen. Amikor lefekszem, nem is tudok azonnal elaludni, mert pörgök, miközben kimerült vagyok. Egyszerűen nem vagyok összhangban a természettel, a biológiai órával. Azt gondoltam, hogy akármikor lealudhatom azt a 8 órát. Nagy tévedés volt...

Ha alszom is, gyakran felébredek arra, hogy szomjas vagyok, forgolódom, nem alszom mélyen és pihentetően, pusztán azért nem, mert rosszkor kezdtem bele. Reggel pedig többször ébredek fel és alszom vissza egymás után minden egyes nap, úgy , hogy nem is emlékszem rá. Ez láthatatlan stresszt okoz. Nem is realizálom ezt nagy problémaként, csak látom, hogy csomókban hullik a hajam és egyre ritkább, ami aggasztó.

Nagyon sokan hagyják figyelmen kívül a saját szükségleteiket.

Vannak emberek, akik állandóan gondolkodnak, dolgoznak valamin, miközben teljesen elhanyagolják magukat. Az ő alvásidejük is hajnalra tolódik, vagy netán nappal alszanak, vagy nem is alszanak többet néhány óránál. Ezt nem lehet büntetlenül csinálni hosszú távon.

Valószínűleg semmilyen irányításunk nincs a biológiai óra felett, hanem nekünk kell alkalmazkodni a környezeti hatásokhoz.

Nekem azonnal megszűnik a hajhullás, ha nem akkor megyek aludni, amikor szerintem vége van a napnak, hanem amikor eltűnik a Nap a horizonton, és nem akkor kelek, amikor szerintem kelnem kell, hanem amikor világos lesz.

Épületbe zárt ülő életmód mellett, elektronikus kütyükkel körbevéve, mesterséges fény mellett, meredten bámulva koncentrálás, mindenféle lazítást és pihenést nélkülözve... szerintem ez az, ami a hajhullást elsődlegesen okozza. A kimerültség, amiről nem is veszünk tudomást.

2021. okt. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azaz a fentieket összefoglalva, egészséges életmód. Korántsem csak alvás, hanem minden. Étel, ital, mozgás, stressz, és minden élethelyzet több kevesebb hatással van. A lényeg az egyensúly, a természetben is az egyensúlyi helyzet a stabil állapot. Az én hajam nem hullik, pedig átlagos shampont használok, mindent eszem, iszom mértékkel, sokat mozgok. Az összes rokonom kopaszodik, az apám teljesen kopasz volt 50 éves korában. A genetika nyilván számít, de az hajlam, amit lehet visszaszorítani és ráerősíteni.
2021. okt. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Két dolog okozhatja, vagy kihullik a hajad, vagy a borotva.
2021. okt. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Genetikailag női ágon öröklődik a kopaszodás. Tehát ha anyai ágon vannak kopasz felmenőid, és te is kopaszodsz, akkor genetika, sokat nem lehet tenni ellene. Annyi vigasztalhat, hogy a fiad tőled nem fogja örökölni (a lányod viszont továbbviszi).
2021. okt. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!