Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehet még reménykedni abban,...

Lehet még reménykedni abban, hogy megoldódik a globális felmelegedés problémája?

Figyelt kérdés

Ti mit gondoltok? Nem fogom hosszasan fejtegetni az okát, de én idén adtam fel minden reményemet, miután hosszú évekig védtem a környezetem és reménykedtem abban, hogy az emberiség képes lesz egy drasztikus változást elfogadni a túlélés érdekében.

Most már úgy gondolom, hogy ha csak nem történik csoda az elkövetkező időszakban, akkor kétlem hogy meg tudjuk menteni a bolygót. És szerintem 2050-ig sincs már időnk, jóval hamarabb élhetetlenné fog válni a bolygónk nagy része.

Érdekelne hogy hányan vagytok akik bíztok még az emberiségben, és kik azok akik hozzám hasonlóan feladták a reményt, és már csak azon vannak, hogy minél jobban kiélvezzék a fennmaradt időt.



2021. okt. 16. 16:25
1 2
 11/20 Wadmalac ***** válasza:
100%

"A megoldási kísérleteink azért nem működnek, mert nem rendszerben gondolkodunk (Gyulai Iván), hanem sima elkülönült lineáris modellekben, pl. külön próbáljuk megoldani a klímagondokat, külön a szegénységet, holott a világ nem ilyen."


Ugyan ez is igaz, de a komplex megoldásnak minimum ekkora akadálya az országok közti gazdasági és politikai együttműködés és egyetértés totális hiánya.


És az a helyzet, hogy egyetlen ország nem tudja ezeket a problémákat egyedül megoldani, még ennek a csak saját területére eső részét sem.

2021. okt. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
#11 igen
2021. okt. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Én ezelőtt 20 évvel sem hittem azt, hogy a klímaváltozás megfékezhető lenne olyan szinten, hogy ne kerüljön az emberiség túlélése pengeélre. De nekem felsőfokú végzettségem van ebből. Már diákként is mélységesen ledöbbentett, mennyire máshol van a fókusz állandóan. Amikor még bele lehetett volna szólni: azon vitáztak hogy van-e vagy nincs, ill. hogy az ember hat-e rá vagy nem, AHELYETT, hogy elfogadva a létezését, terveket szőnének az alkalmazkodásra. Ami mellesleg közvetetten szintén javítaná az esélyeket. Pl. a klímagyilkos monokultúrás mezőgazdaság szétbontása kis gazdaságokra szelidebb termelési módokkal (pl. talajmegújító gazdálkodás) - nemcsak stabilabbá tenné a régiók túlélését, de hatással lenne az éghajlatra is.

Mindazonáltal, bár igen gyors véget is érhet az emberiség (nem a bolygó), ez nekem egyáltalán nem indok arra, hogy "kiélvezve a fennmaradó időt" gyorsítsam az elkerülhetetlent. Úgyhogy én továbbra is annak megfelelően korlátozom magam, amit jónak látok a helyzet enyhítésére. Függetlenül attól, hogy mások mit csinálnak.

2021. okt. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

"Ezt is a szegények fizetnék meg?


Igen.


Valamit valamiért. A gazdagok nem fognak fizetni ezért sem."


Ez így működik, amióta világ a világ. Emiatt kár rinyálni, ennyi erővel a gravitáció miatt is mérgelődhetnél.

Törekedj arra, hogy a gazdagok közé tartozz, vagy fogadd el, hogy csóró vagy. Más lehetőséged úgysincs.

2021. okt. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

#14 - a civilizáció összeomlását a gazdagok is ugyanolyan eséllyel meg fogják szívni, megnyugtatlak. Ha építesz egy várat, biztonsági őrökkel és ágyúkkal, de fogytán lesz a kaja, akkor a biztonsági őröd inkább a gyerekének fogja adni a kaját és nem neked.

Rabszolgaság is sokáig volt, aztán sikerült nagy nehezen felszámolni, igaz most megint vannak szituk, amik nagyon hasonlítanak hozzá.

2021. okt. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Facén a Zöld gerillában gazdák ártéri gazdálkodás, meg vízmegtartó gazdálkodás szerepét mondják nagyon, hogy azt kellene csapatni.
2021. okt. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

"a civilizáció összeomlását a gazdagok is ugyanolyan eséllyel meg fogják szívni"


Ez hülyeség. Később és jóval kevésbé fogja őket érinteni.

Minél gazdagabb valaki, annál inkább igaz ez.


Csak gondolj magadra, hogy téged, mint relatíve nagy jólétben élő embert - kvázi gazdag vagy egy átlag afrikaihoz képest - milyen mértékben érint.

Jóval kevésbé, mint az afrikaiakat, akiket már most igen komolyan érint.

2021. okt. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
#17 Ki fog derülni. Az a szép, hogy a gazdagodásra törekvésünk az oka is annak, ami ellen védekezni akar.
2021. okt. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

#18

Már kiderült, voltak már bőven katasztrófák az emberiség történelmében - éhinségek, járványok, viharok, földrengések, vulkánkitörések, stbstb.


Jellemzően nem a gazdagok, nem az elit pusztul az ilyen helyzetekben.


Csak abba gondolj bele, hogy aki gazdag, az megteheti, hogy megvesz néhány hektárnyi földet egy olyan helyen, ami kevésbé van kitéve a klímaváltozás hatásainak, körbekeríti több méter magas betonfallal, felvesz embereket a művelésre meg a védelemre, és köszöni szépen, ő jól van, bőven elég kaját meg tud ott termelni magának meg a pereputtyának.

2021. okt. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
#19, köszi, értem, amit mondasz, az esélyek jobbak, nyilván, ettől még mondjuk az arab világ kitalálhatja, hogy nem sül meg, hanem inkább honfoglal.
2021. okt. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!