Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért abrandoznak az emberek,...

Miért abrandoznak az emberek, hogy van rajtunk kívül értelmes élet az univerzumban, mikor annyi szerencsés véletlen kellett ahhoz, hogy a földön létrejöjjön az élet?

Figyelt kérdés
Miért nem akarják elfogadni, hogy egyedül a földön tudott kialakulni.

2021. okt. 19. 14:36
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Te miért nem tudod elfogadni, hogy nem csak a Földön létezhet élet?


Ugyanakkor nem kell messzire menni, már a mi naprendszerünkön belül is van több lehetséges versenyző a földönkívüli élet tekintetében:


[link]

2021. okt. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

21-es vagyok, még annyit hozzátennék, hogy itt azt hiszem a tudományos gondolkodás megértésével kapcsolatban is van egy kevés elakadás és némi háttértudás is hiányzik.


Úgy fogalmaztál, hogy az emberek ábrándoznak, holott erről már végeztek matematikai számításokat is komoly kutatók (pl. Enrico Fermi) és érdekes számokat kaptunk. A számoknak semmi köze az ábrándozáshoz, csak a valóságot képesek leírni.


Valószínűleg nem lesz tudományos, amit most írni fogok, szóval amekkora az univerzum és amennyi csillaga van (kb. mint a Föld tengerpartjain lévő összes homokszem), még ismeretlenül is nehéz elhinni, hogy ne lenne máshol élet legalább kezdetleges szinten.

2021. okt. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 Wadmalac ***** válasza:

"komoly kutatók (pl. Enrico Fermi) és érdekes számokat kaptunk"


Szerintem itt valamit összekevertél.


Fermitől konkrétan az a róla elnevezett paradoxon származik, hogy ha a világűr tele van értelmes élettel, miért nem látjuk nyomát, vesszük a jeleit stb.

Ez éppenséggel pont a más civilizációk léte ellen szól, de ezernyi magyarázata lehet úgy is, hogy közben az élet valójában gyakori.


Szerintem te számításban a Drake-formulára gondolsz, ami elkezdi összeszorozgatni az élethez szükséges egyes körülmények valószínűségeti és kihozza, hogy az gyakorlatilag nulla.

Ezzel az a baj, hogy a benne felsorolt valószínűségi szorzók jó része nem több hasraütéses tippnél.


Ahogy az exobolygó-kutatás fejlődik és egyre több ilyen bolygós naprendszert ismerünk, egyre jobban látszik, hogy a Drake-formula egyik nagyon lényeges pontja, a zöld zónás bolygó valószínűségi aránya nagyságrendekkel nagyobb, mint régen hittük, már a galaxisuk ilyen kutatásra belátható része is hemzseg az esélyes bolygóktól.


Persze ez a megfelelő körülmények közt az élet kialakulásának esélyéről nem mond még semmit.

Ezért lenne jó más életet találni akárhol, akármilyen kezdetlegeset, annak megvizsgálása rengeteget tenne hozzá az esélyek felméréséhez.

2021. okt. 22. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Elnézést, valóban összekevertem...


Igen, a Drake-formula lesz az, rágugliztam, erre emlékeztem, csak homályosan, ugyanakkor az is rémlett, hogy a formulát már többen is támadták, viszont egy szemléltetésnek azért jó lehet, hogy tudományos alapon is foglalkoznak a témával.


Azóta úgy látom jelent meg újabb számítás is.


[link]


[link]

2021. okt. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 Wadmalac ***** válasza:

Így van, ahogy egyre több exobolygót ismerünk meg, a Drake-formula "végeredménye" is folyamatosan javul.

Csak az a baj, hogy a megfelelő körülmények közti élet-kialakulás valószínűsége egy totál ismeretlen tényező és ez a komplett valószínűségi számítást hazavágja.

2021. okt. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

25#


Most ez kicsit off-topic lesz:


Szerinted a Naprendszeren belül hol lehet a legesélyesebb a földönkívüli élet?

2021. okt. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 Wadmalac ***** válasza:

#26:


totál szubjektíven: Europé.


A.C. Clarke tehet mindenről.


:)

2021. okt. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
:D Olvastam az első két részt én is.
2021. okt. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!