Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi van a fényfoton belsejében?

Mi van a fényfoton belsejében?

Figyelt kérdés

2021. okt. 27. 07:14
1 2
 1/18 Wadmalac ***** válasza:
96%

A mai fizikánk tovább oszthatatlan, fundamentális részekének tekinti, mint az elektront is.

Szóval ma úgy tudjuk, nincs belső szerkezete, nincsenek alkotórészei, oszthatatlan.


Régen ezt gondoltuk az atomról is, szóval azért ez nem 100%, de ma úgy tűnik, igaz.

2021. okt. 27. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Mansour ***** válasza:
95%
És mivel nincsen neki tömege, nincsen "belseje" sem. Persze a tömeggel rendelkező részecskéknek sem feltétlenül van.
2021. okt. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Wadmalac ***** válasza:
95%
#2: Na ja, az elektron, a neutrínó is elemi lepton, tömeggel, annak sincs értelmezhető mérete, tehát a "belseje" fogalom ott sem működik.
2021. okt. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%
Időben visszafelé haladó ikozaéder alakú időtükrök. Részletesen Kisfaludy György magyar időfizikus kutatta [link]
2021. okt. 27. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
91%
A foton az elektromágneses hullám kvantuma, legkisebb energia egysége. Ilyen értelemben nem szokták darabra számolni, nem egy golyó, amit felvághatunk, inkább egy olyan energiamennyiség, amivel pl. a fény energiája minden esetben maradék nélkül osztható. Elemi részecskének hívjuk, de ez nem szó szerint értendő, nem olyanok, mint pl. egy doboz üveggolyó.
2021. okt. 28. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Wadmalac ***** válasza:
74%
#4: Ez még mindig a tudomány rovat.
2021. okt. 28. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
94%

Beleolvastam a linkelt irományba. Nem kellett volna...

Egy mondatot sem találtam, aminek érdemi tartalma lett volna a hangzatos szavak rendszertelen összekeverésén kívül, teljesen logika és mondanivalómentes, összekeveri a fizikai világot a vallással, ezotérikus dolgokkal. Egyfajta szógyüjtemény, ha random összekevernénk a szavakat akkor is ugyanennyi értelme lenne az egésznek mint ebben a közzétett formában.

Le a kalappal a müvész-tudós-idöfizikus úr elött. Ha nekem egyetlen egy ilyen oldalt kellene megírnom, valószínüleg belebolondulnék. Érdekes lehet az ö fejével gondolkodni, ha ö ezt érti is.

Simán megérne egy tudományos kutatást.

2021. okt. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Wadmalac ***** válasza:
86%

#7:

Hát még ha olvastad volna a többi produkcióját.

Ennyi random értelmetlenül összehordott szakzsargon és létező valós tudományos kifejezések ilyen mértékű nem-rendeltetésszerű használata már valóban művészet.


Szóval sokat gondolkodtam, hogy mi volt a múzsa, LSD vagy sima mentális probléma.

2021. okt. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
20%
Most azt olvastam utobb,(nem tudom már hol), hogy az elektron és a foton is csak a téridő hullámzása, görbülete, a gravitácios hullámokhoz hasonloan. Ezért ennyire meghatározhatatlanok. Ami számunkra fény, az valojában téridő hullámzás, ahogy a gravitációt is a téridő görbület okozza a feltételezés szerint.
2021. nov. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Mojjo ***** válasza:
75%

@9: Jó nagy hülyeséget írtak abbam az irományban akkor. Valami áltudományos irományba ütközhettél.

A téridő görbülete, a gravitációs hullámok stb az általános relativitáselmélet által leírt jelenségek. Az általános relativitáselmélet nem ír le foton nevű akármit. A fotont teljesen más fizikai modellek írják le. Semmiféle téridő hullámzáshoz semmi közük.

2021. nov. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!