Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mikor fogják fel az emberek,...

Mikor fogják fel az emberek, hogy nem a műanyag újrahasznosítása a megoldás, hanem annak betiltása?

Figyelt kérdés
Úgy értem pl. műanyag palackok. Térjünk vissza az üveghez. Ja hogy az nem kényelmes, mert nincs senkinek ideje ilyen dolgokkal foglalkozni. Ezért fulladunk meg a szemétben, ez az egész mai társadalmi rendszer bukásra van ítélve úgy, ahogy van.
2021. okt. 29. 22:35
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
95%

A kés veszedelmes, tiltsuk be. Az interneten csúnya dolgokat tanulnak a gyerekek, tiltsuk be.

A kevés ismerttel rendelkező emberek csak a tiltást ismerik. A kreativitást nem. A kevés tudást be kell tiltani. Kötelezni kell az iskolába járást.

2021. okt. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
98%
Ez nem kérdés, csak laikus provokáció.
2021. okt. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Nem, te sem érted, hogy ez csak egy példája annak, hogy mennyi felesleges energiát elhasználunk arra, hogy kényelmesebb legyen az életünk. Teljesen mindegy mi a véleményed, nem fog a világ addig megváltozni, majd amikor már jajveszékelés lesz meg siránkozás, a természet leszabályozza magát. Egyéneket nem lehet okolni emiatt, de akiknek van annyi hatalmuk, hogy tehetnének ellene, nekik nagyobb a felelősségük. Az még hagyján mi megy itt a fejlettebb nyugaton, de a fejlődő országok csak nem rég fedezték fel ezeket a szuper vívmányokat. Igazából azzal is tisztában vagyok, hogy egy átlagembertől nem várhatom el sajnos, hogy felfogja ennek a súlyát, hogy mennyire abnormális világot teremtettünk magunknak. 27 évesen én is csak most döbbenek rá úgy igazán, hogy mi ez az egész, ahogy az emberek többsége él.
2021. okt. 29. 22:55
 4/20 A nagy Levin ***** válasza:
90%

Olvasd el, elég jól kivesézi a problémát:


[link]

2021. okt. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Én nem arról beszélek, hogy törjük össze az üveget. Hiába, látom képtelenek az emberek visszamenni gondolkodásban. Én sem éltem a műanyag előtti időkben, de el tudom képzelni milyen lehetett. A világ a vesztébe Rohan, a szó szoros értelmében, ez nem provokáció, hanem a valóság, amitől elég szomorú vagyok.
2021. okt. 29. 23:16
 6/20 anonim ***** válasza:
74%

Győzd meg azokat a multinacionális cégeket, amelyeknél csak a profit számít.

Azért lett szinte minden csomagolóanyag műanyag, mert azt lehet a legnagyobb nyereséggel használni, az már nem érdekli őket, hogy mennyi szemét marad vissza.

Ezek a multik elképesztően erős lobbit jelentenek, némelyik éves bevétele meghaladja sok ország (pl Norvégia)költségvetését, amíg azok nem álmodnak olyan zölden, ahogy elképzeled, esély sincs a változásra.

2021. okt. 29. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Igen, ez a multik egyik "kése", amivel gyilkolják a fogyasztókat. És még mennyi más, amit nem építőleg használnak...
2021. okt. 29. 23:57
 8/20 anonim válasza:
91%
Én még emlékszem, milyen fasza volt 5-6 éves gyerekként hazacipelni 3 db dögnehéz 2 literes üveges üdítőt a rohadt messze lévő boltból. Azt hittem soha nem érek haza, ráadásul hegyre fel.
2021. okt. 30. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
78%
Az 5l alatti PET palackozott ivóvizet, és az 1l alatti üdítőcsomagolásokat tiltanám be - annak volna értelme! A többi alkalmazás tiltása csak buta politikus és laikus agyakból pattanhat ki.
2021. okt. 30. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
90%
Az angolvécés kérdező visszatér. A műanyagpalack problémája olyan probléma, hogy ahol nem fordul elő ott nyomor van. Akarsz nyomorogni?
2021. okt. 30. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!