Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Jó 1,5 évtizeddel ezelőtt a...

Jó 1,5 évtizeddel ezelőtt a fizika tanárom elmesélte, hogy volt egy tudós, aki a felesége macskáját simogatta a gyűrűjével, amikor észrevette a macska szőrén a szikrákat. Ki volt az, és mit fedezett fel egészen pontosan általa?

Figyelt kérdés
ápr. 29. 20:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Statikus töltés a téma az egészen biztos. De én ilyen sztorit nem találtam sehogy sem. Pedig segítségül hívtam a különféle GPT-ket is. Mindenféle nevet találtam, de konrétan ilyen sztorit, hogy valakinek a macskasimogatástól jutott eszébe, hogy foglalkoznia kell ezzel a témával, hát én ilyet nem.


A chatgpt és a copilot is mesél egy sztorit, miszerint Stephen Gray az elektromosságot bemutatandó, volt hogy használt macskát is (felállt a szőre), bár általában egy fiú ment fel.

Viszont ha megnyitom a forrásokat, vagy rákeresek googleben, akkor a macska már nem jelenik meg a sztoriban, így nem tudom honnan jöhet ez neki.


Tessék, itt egy link, ahol Stephen Gray kísérletét rekonstruálják:

[link]

ápr. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Már a görögök is felismerték ezt a jelenséget, tehát számtalan közember is ismerte a jelenséget, nemcsak a korabeli tudósok.


A jegyzett történelem szerint az egyik első komolyabb dörzselektromosságot keltő gép Otto von Guericke dörzselektromos generátora volt:

[link]


Ezzel és az ehhez hasonló berendezésekkel már szisztematikus kutatásokat végeztek. Ekkor tisztáztak olyan alapvető fogalmakat mint az anyagok szigetelő és vezetőkészsége, polaritás, a leideni-palack formájában felfedezték az első kondenzátort, stb. - tehát nem unatkoztak az internet előtti korokban sem!

ápr. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Már a görögök is felismerték ezt a jelenséget, tehát számtalan közember is ismerte a jelenséget"

Így, így.

ápr. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!