Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Nátrium-hidroxid oldatban...

Nátrium-hidroxid oldatban található? Túlsúlya lúgos kémhatású? Hatására a tea kivilágosodik? Tömegének 50%-a oxigén? 10 db elektront tartalmaz?

Figyelt kérdés

A választási lehetőségek: hidroxidion

oxónium ion

egyik sem

mindkettő


2008. dec. 12. 15:20
 1/4 anonim ***** válasza:
72%

NaOH-oldatban: hidroxid ion

túlsúlya lúgos: hidroxid ion

tea: oxónium ion(talán, hiszen ez savas kémhatású)

50%-a oxigén: hidroxid ion

10 db elektron: egyik sem

2008. dec. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
72%

Az én válaszaim:


Nátrium-hidroxid oldatban: mindkettő

Túlsúlya lúgos: OH-

Hatására a tea kivilágosodik: H3O+

Tömegének 50%-a oxigén: egyik sem

10db elektront tartalmaz: H3O+

2008. dec. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

1. A NaOH oldatban oxóniumion (illetve H+) gyakorlatilag nincs, a nagy hidroxidion tartalom visszaszorítja az oldat víztartalmának autoprotolízisét.

hidroxidion

2. Egyértelműen hirdoxidion.

3. Oxóniumion.

4. Milyen tömegének? Mert ha a moláris tömeget nézzük, akkor bizony egyik sem, hisz M(OH-)=16+1 és M(H3O+)=1+1+1+16. Ellenben, ha azt nézzük, hogy felerészt H alkorja-e, akkor hidroxidion.

5. Mindkettő 10 e-t tartalmaz, mert az O-nek 8 van, a H-nek 1. Tehát OH- esetén 1+8 és az egy negatív töltés miatt még egy elektron többlet =10. H3O+ esetén pedig 1+1+1+8, és a pozitív töltés egy elektron hiánya miatt alakul ki.

2008. dec. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

hú de elnéztem azt a hidroxidiont... Bele se gondoltam, de logikus, hogy annak is 10 elektronja van...


az pedig, hogy egy NaOH oldatban van-e oxónium ion az amolyan világnézeti kérdés. Szerintem van, csak nagyon-nagyon kevés.

2008. dec. 16. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!