Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a prím számok számosságának...

Prokopf kérdése:

Mi a prím számok számosságának hozzávetőleges aránya a természetes számok halmazán belül? A pozitív egészek kb. hány százaléka prím?

Figyelt kérdés
Lehet rosszul keresgéltem, de erről sehol sem találtam információt. Végtelenségük miatt számosságuk nem, de számarányuk meghatározható lenne. Tudtok erről valamit? (Hol lehetne utánanézni stb. Én olyan 2/9 körüli értékre tippelnék - csökkenő trend alsó határ.)

2021. nov. 5. 17:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
2021. nov. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%

"A pozitív egészek kb. hány százaléka prím?"

Nulla.

A csökkenő trend alsó határa: 0.

100-ig a számok 1/4 része prím.

100000-ig a számok kb. 1/10-ed része prím.

10^10-ig a számok kb. 1/22-ed része prím.

10^20-ig a számok kb. 1/45-öd része prím.

10^100-ig a számok 1/229-ed része prím.

...

2021. nov. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
66%

Kimondhatjuk : Minnél nagyobbak a számok annál nehezebben tudnak primek lenni. Egy nagy számnak sokkal több esélye van osztot találnia.


:)

2021. nov. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
80%

Attól függ, legyünk egyszer matematikailag precízek:

Legyen n eleme N, T: N -> {0,1} fv,

An = { x eleme N : T(x) = 1, x<=n}


Ekkor a

lim(n tart végtelen) |A|/n határértéket (ha létezik) a T tulajdonságű elemek sűrűségének nevezzük N-ben.


A te esetedben T: N - > {0,1}, T(x) =1, ha x prím.


A nagy prímszám tétellel egy sor belátni, hogy a prímszámok sűrűsége 0.

2021. nov. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!