Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Létezik olyan kutatás, ami a...

Létezik olyan kutatás, ami a transzneműség és a depresszió ok-okozati kapcsolatát vizsgálja?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy a transzneműek között magasabb arányú a depresszió. Ezért a nem elfogadó környezetet okolják. Az érdekelne, hogy nem arról van-e inkább szó, hogy valójában egy mentális probléma okozza a transzeműséget és a depresszióval együtt. Mert ebben az esetben nem a testi csonkítás lenne a megoldás, hanem a pszichés tünetek kezelése.

2021. nov. 8. 12:03
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/86 anonim ***** válasza:
37%

Létezik ilyen kutatás.

[link]

Maga a nemváltó kezelés is (amely nyilván a társadalmi elfogadás egyik formája) igazoltan enyhíti a depresszió mértékét.

2021. nov. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/86 A kérdező kommentje:
Köszi, de ez nem arról szól.
2021. nov. 8. 12:17
 3/86 anonim ***** válasza:
62%
De arról szól, hogy a nem elfogadó környezetet nem pusztán "okolják". Van összefüggés a depresszió mértékében.
2021. nov. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/86 A kérdező kommentje:
De nem azt vizsgálták, hogy maga a transzneműség mentális betegség-e, aminek járuléka a depresszió.
2021. nov. 8. 12:29
 5/86 anonim ***** válasza:
95%

Ha a transzneműség egy mentális betegség lenne, aminek járuléka a depresszió, akkor azt várnánk, hogy a depresszió mértéke:

-nem függ külső tényezőktől, mint társadalmi elfogadás

-vagy az elfogadás, és a tranzíció rontana rajta, hiszen "belelovallják" a "beteget" a "mentális betegségébe"

Ha ennek az ellenkezőjét találják, az eléggé szembemegy az elméleteddel.

2021. nov. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/86 A kérdező kommentje:
Nem. A mentális betegségeket bizonyos mértékig a külső hatások is befolyásolják. Van, akinek bizonyos eseményektől lángol fel a depressziója.
2021. nov. 8. 12:36
 7/86 Wadmalac ***** válasza:
96%

Ha nem lenne társadalmi konfrontációja, akkor is okozhatna depressziót.

Alapvetően egy "rossz testbe születtem" érzés.

Ez nem múlik el, csak ha az a test kicserélődik a kívánt neműre.

Ami ritka, drága, súlyos műtétek sorozata.


Hát ez szerintem elég rendes depressziós ok.


A társadalmi fogadtatás már csak a hab a tortán.

2021. nov. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/86 A kérdező kommentje:
Igen, de a tudomány nem a "szerintem" elvén működik. Ha ez mentális betegség, akkor lehet, hogy nem a testet kellene csonkítani kezelésként.
2021. nov. 8. 13:48
 9/86 Wadmalac ***** válasza:
95%

"a tudomány nem a "szerintem" elvén működik."


Az nem. De a logika igen. Ha minimális empatikus képességed van, akkor ehhez nem kell statisztika, egyértelmű.


"Ha ez mentális betegség, akkor lehet, hogy nem a testet kellene csonkítani kezelésként."


Amire nincs kezelés, gyógymód, ott a tudomány ma is mindenhol tüneti kezelést alkalmaz.


Amúgy meg a nemi identitás érzésének megváltoztatására valószínűleg az érintettek sem vágynak. Az az énjük része. A te "mentális kezelés" ötleted a mai énjük egy részét venné el tőlük.

Akaratukkal szemben.

2021. nov. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/86 A kérdező kommentje:
A depressziót, más mentális betegségeket is úgy tudják kezelni, hogy az én egy része elveszik. Miért jobb a nemiszerveket átalakítani, ha nem azok betegek, hanem esetleg a psziché?
2021. nov. 8. 14:00
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!