Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Átlagosan mennyivel nagyobb...

Átlagosan mennyivel nagyobb CO2 kibocsátással jár repülőgéppel közlekedni, mint autóval? (/km)

Figyelt kérdés

Tudom egy szuper összetett kérdésre szeretnék egy egyszerű választ kapni, de nem tudtam hogyan is járjak pontosan utána. Érdekelnének ezzel a témával kapcsolatos tudományos cikkek, viszont a google scholar-on nemsok olyan cikket találtam ahol olyan konkrét számokat találtam volna amiből tudnék becsülni.


Igazából arra lennék konkrétan kíváncsi, hogy én aki 100% kibocsátásmentesen közlekedem a hétköznapjaimban (elhanyagolva azt, hogy a vonat energiaszükségletét nem feltétlenül kibocsátásmentesen állítják elő, illetve elhanyagolva a vonatszerelvény és biciklim gyártásakor történt kibocsátást, valamint az általam kilélegzett CO2-t) nagyobb-e az én ökológiai lábnyomom a CO2-t tekintve, mint egy olyan autósnak aki wc-re is kocsival jár, ha évente egyszer repülővel utazom innen Magyarországról Hollandiába oda-vissza?



Tudom nagyon nyakatekert a kérdés, és kvázi nem is lehet megválaszolni, főként inkább az érdekelne, hogy hogyan tudok ennek utánajárni, hol érdemes még tudományos cikkek/publikációk után kutatni?



2021. nov. 19. 13:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A repülő csak összességében fogyaszt nagyon sokat, fajlagosan nem. Értsd, az egy utasra jutó fogyasztása "kicsi", mert nagyon sokan ülnek rajta(és még árut is szállít). Ha autóval tennéd meg ugyanazt a távot, kb ugyan ott vagy. Feltéve, hogy az autóban egyedül ülsz. Teli kocsival nyilván kb harmada,-negyede az egy főre jutó kibocsátás. (az autó nyilván kicsivel többet fogyaszt, ha többen ültök benne, de az több felé is oszlik el)
2021. nov. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%
3 liter/100km körül mennek 1 utasra lebontva.
2021. nov. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Eszerint mondjuk 25%-kal. De nagyobb távolságokon szenny-gazdaságosabb lenne a repülő, mert a felszállás jár a legtöbb kibocsátással. Ha lentebb tekered el is magyarázza.


Amúgy meg az lenne inkább a fontosabb kérdés, hogy ez a különbözet mekkora ahhoz mérten, ami a létezésed miatti ökológiai lábnyomod. Amit megeszel, azt is energia előállítani, szállítani, fűtesz, áramot használsz, ennek mind-mind van lábnyoma. Lehet ezt az egészet 10%-kal csökkentenéd, ha repülő helyett autóval mennél, de lehet, hogy csak 0.01%-kal.

2021. nov. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
93%

És akkor a hajózásról még nem is beszéltünk!

[link]

2021. nov. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha egy vagy két ember ülne az autóban, akkor a repülés kevesebb kibocsátással jár. 4-5 embernél már jobb az autó.
2021. nov. 20. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!