Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyivel nagyobb egy xenon...

YourDestiny kérdése:

Mennyivel nagyobb egy xenon izzó UV kibocsátása, mint egy halogén izzóé?

Figyelt kérdés
Igen, tudom, hogy a kvarcüveg szűri az UV-sugárzást, de nem száz százalékig. Évek óta CREE LED-es világítást használok halogénre tervezett gyűjtőlencsés lámpában (tudom, hogy nem legális, szóval ezt mellőzzük), de kissé unom, hogy 6-9 hónap alatt kidöglenek. Ráadnam a fejem egy márkás párra egy vagyonért, de ez is megdöglött. A fénye mesébe illő, de ugyanaz a pénznyelő megoldás, mint a megnövelt fényerejű drága izzók. Na, most az érdekelne, hogy buta legenda, vagy valós tény-e, hogy a xenon izzó halogén helyére építve megeszi a foncsort meg egyebet? Gondolom, ha más nem is, de a búra és projektor belső bevonata azonos a xenonos megoldásokéval. Ha máshonnan közelítjük meg, a halogén izzó is okádja az UV-t,csupán nem tudom, milyen hatásfokkal egy xenonizzóhoz képest. Sőt, ha jól tudom, minimálisan a LED is bocsát ki UV-t, ahol nincs üvegbúra annak korlátozására. Van itt egy okos fizikus vagy villanyos?

2018. nov. 18. 09:28
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!