Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A szabályszerűtlen maszkhordás...

A szabályszerűtlen maszkhordás nem veszélyesebb, mint ha nem lenne semmi?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, ha normális emberekről beszélünk, akik nem köhögnek, köpködnek önkontroll nélkül és nem másznak bele az ember képébe. A legtöbben gondolom nem úgy hordják a maszkot, hogy felveszik, majd levételkor ügyelve hogy ne érjenek az arcukhoz, kidobják és kezet mosnak vagy fertőtlenítenek. Hanem benne van a zsebben, karra felhúzva az egyszer használható maszk, amit mondjuk az üzletbe belépve húznak fel miután megfogták a kilincset, mondjuk véletlenül a szájukhoz, szemükhöz érnek közben, amikor fent van akkor is folyamatosan tapogatják, igazgatják és így tovább. Ez nem fertőzésveszélyesebb, mintha normálisan, kulturáltan viselkednének?
2021. nov. 19. 22:04
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Nem, mert beszéd közben rengeteg nyál és nedv hagyja el a szádat, amit észre sem veszel, és a másik ember belélegzi ezeket. A szád elé helyezett maszk ezeket felfogja
2021. nov. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem nem.


A szabad szemmel nem látható nyálcseppecskéket felfogja így is.

Plusz befelé is véd, legalábbis szervtranszplant után állók, erősebb kemoterápiát kapót hordták régen is.


Nem tudományos, de saját példát tudok mondani, extrém gyakran kapok el felsőlégúti fertőzéseket, de a maszkozás alatt ezek nagyrésze elmaradt. Pedig igazgattam és nem hordtam nagyon túl, de nem is cseréltem olyan gyakran, mint kellene.

2021. nov. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én is évente többször beteg voltam, de mióta a covid bejött semmi bajom. Családtag is covidos volt, októberben mindenki beteg volt valami légúti fertőzésben, úgy köhögtek hogy rossz volt hallani. Nekem semmi. Amikor bejött a maszk tavaly, kb. 4 maszkot hordtam összesen amíg kellett. Én is tapogattam meg tényleg tiszta mocsok lehetett, de semmi.
2021. nov. 19. 22:48
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"Én is évente többször beteg voltam, de mióta a covid bejött semmi bajom."

Arra gondolsz, hogy a kötelező maszkhordás miatt nem kapsz el semmi fertőzést?

2021. nov. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem, hiszen itthon a családban is el kellett volna kapnom, pedig elég igénytelenül szétköhögtek mindent.
2021. nov. 19. 22:58
 6/8 anonim ***** válasza:
De mivel az "itthon a családban" tagjai is maszkban vannak, ha elmennek, meg a környezetük is, ezért ök sem kapnak el kivülröl fertözést!
2021. nov. 20. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Tesóm covidos volt, a többi meg ki tudja mi.
2021. nov. 20. 17:01
 8/8 Wadmalac ***** válasza:

Lehet, hogy simán mázlid van a természetes immunitás révén.


A maszkról: ahogy írják is, a környezetet akkor is jobban védi a semminél, ha trehány módon van kezelve, hiszen a cseppfertőzés kijutását tűrhetően fogja.

Viszont a viselőjének védettségét erősen rontja a koszos fogdosás és tárolás.


Istenigazából mindenképpen jelentősebb szerepe van vírus-kijutás elleni védelemre, mint bejutás ellenire, szóval így is tűrhetően ellátja az elsődleges szerepét, a másodlagos, a viselő védelme romlik.

2021. nov. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!