Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért van az, hogy a hosszú...

Miért van az, hogy a hosszú távú űrutazásoknál még a távoli jövőben is mesterséges gravitációval számolnak, pl. forgórészek és nem más, pl. biológiai megoldásokkal?

Figyelt kérdés

Szögezzük le, ez egy elvont kérdés lesz, ami sok szempontból futurológia és sci-fi világa még! Így váalszoljatok rá, tudom, hoyg sehol nem vagyunk még ehhez!


Tény és való, hogy jelenlegi technológiai szintünkön mondjuk a 21. században még valószínűleg ez lenne a megoldás pl. egy több éves mondjuk Jupiterhez küldött emberes küldetésnél, viszont hosszabb távon én sokkal valószínűbbnek tartom, hogy ott ahol nem a kényelem a fontos, ott inkább arra fognak rámenni, hogy biológiai megoldásokkal akadályozzák a csontok és az izomzat leépülését. Pl. most is zajlanak kutatások a csontritkulás ellen, amik közül több is eredménnyel kecsegtet, ezek a szerek idővel a hosszútávú űrutazásoknál (vagy alacsony gravitációjú égitesteken lévő bázisoknál) szerintem sokkal olcsóbbak lehetnek mint forgórészeket építeni, vagy folyamatosan 10m/s2 körüli gyorsulással haladni vagy lassítani.

Igen tudom ez egy hipotetikus kérdés, csak furcsának találom, hogy ahogy a komoly űrkutató meg tervező mérnökök is ugyanúgy még a sci-fi írók is inkább mesterséges gravitáció valamelyik formájával számolnak, és nem azzal, hogy inkább megelőzzük biológiai úton a szervezet leépülését alacsony vagy zéró gravitáció mellett is.

Szerintetek mi lesz? Nem lenne járhatóbb út ez a biológiai stimuláció?



2021. nov. 22. 18:53
1 2
 11/18 anonim válasza:
66%
Grivitáció hiánya még okoz: csontsűrűség hanyatlást, a látás romlást, bélflóra változását, súlytalanság miatt fejbe tóduló agyvíz okozta agykárosodást, szívizom romlást és még millió dolgot!
2021. nov. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
33%

A vérnyomás szabályozása már a vadászrepülőknél is probléma, és ott van is rá megoldás.

Ezek, amelyeket mondtál, megoldható problémák.

2021. nov. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
0%
Persze, megoldható mindenféle drogokkal és mérgekkel, csak annak sokkal nagyobb ára lesz, mintha inkább a környezetbe nyúlnának bele.
2021. nov. 23. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
A forgomozgás, egyébb mesterséges gravitácio azt pont jó. Majd akkor kell ezek helyett kitalálni valamit, ha ezek valamiért nem lesznek megfelelőek.
2021. nov. 23. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Wadmalac ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem kizárt, hogy valamikor a jövőben minden, a mikrogravitáció kiváltotta káros testi hatás elkerülésére lesz veszélytelen orvosi módszer.


De egyelőre nem tudjuk, hogyan, kutatás van, de igazi eredmény nincs.


Ha be akarjuk indítani a hosszútávú emberes űrkutatást, akkor nem ülhetünk ölbe tett kézzel addig, amíg az orvostudomány megoldja ezt a kérdést.


És az az igazság, hogy a centrifugális mesterséges gravitáció egyáltalán nem olyan nagy ördöngösség.

Nem is kell hozzá feltétlenül egy hatalmas kerék.


Ha belegondolsz, egy hajó, egy azonos tömegű ellensúly és közte egy kötél megoldja.


Én nem vennék arra mérget, hogy az orvosi megoldások komplett kifejlesztése olcsóbb lenne.


Az űrhajó-építés is addig igazán költséges, amíg mindent a Földről kell felhordani, majdnem készen.


Az űrben építkezés közel sem lesz majd ilyen drága. És sok esetben épp a nulla G miatt könnyebb lesz.


"mérnökök is ugyanúgy még a sci-fi írók is inkább mesterséges gravitáció valamelyik formájával számolnak"


A zéró G nem csak a testi leépülés miatt problémás. Rengeteg dolgot körülményessé tesz.

Gondolj csak egy hasmenésre.

A büfi és a hányás ugyanaz a fogalom lesz.


És jelenleg hozzá vagyunk szokva az 1 G környezethez. Ebben gondolkodunk. Az írók is.


Ha lesznek emberek, akik az életük jelentős részét nulla G-ben élik le és azt esetleg jobbnak is érzik, ez meg fog változni.


Egyelőre a nehézkedés fenntartása várja el TŐLÜNK, biológiai lénytől a legkisebb változást. Ilyen megoldásra törekszünk.

Sok minden másra is lehetne megoldás az ember megváltoztatása, nem a környezeté.

Pl. ruha és fűtött lakás helyett a jövőben lehetnénk hidegtűrőbbé alakítva.

Mennyire érzed ezt élestszerűnek?

Ugye, hogy fura?


Naugye.

2021. nov. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
15! örülök ennek a válasznak, mert végre már te végigondoltál sok mindent, csak egy helyen sántít a logikád, hogy a mesterséges gravitáció utánzatok jól működhetnek egy űrhajón még nem praktikusak is, de egy aszteroidán vagy egy kolonizált holdon már kevésbé. Mert én ezt is írtam, hogy tegyük fel kolonizáljuk a Jupiter holdakat, ahonnan ellentétben a mi Holdunkkal azért nem tudnak majd "hazaszaladni" megemberesdni a leendő telepesek, ott bizony nem csak hasznos lesz valami ilyesmi, hanem létfontosságú is.
2021. nov. 23. 16:51
 17/18 anonim ***** válasza:
Miért lettem lepontozva? #13 vagyok. Vannak csonterősítő szerek meg hasonlók, mi olyan hihetetlen ezen? Rákos betegek kapnak ilyet, ezért írtam, hogy sokkal nagyobb árat kell érteni fizetni, mintha a környezetet igazítanák hozzá az emberi élethez... Gyakorlatilag bedrogozva már a felszálláskor kétséges, hogy egyáltalán eljutnának-e a célig abban az állapotban.
2021. nov. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Wadmalac ***** válasza:
78%

"a mesterséges gravitáció utánzatok jól működhetnek egy űrhajón még nem praktikusak is, de egy aszteroidán vagy egy kolonizált holdon már kevésbé"


Hát ott bizony nem.

Ott faca kúpos forgó tárcsákra kéne építeni a lakóhelyeket, ami elég gáz minden szempontból, persze főleg technikailag.


Ami ma nagy kérdés, hogy a testi "leépülés", főleg a csontrendszeré, arányos-e a gravitáció csökkenésével, vagy valójában csak a szinte nulla G-ben jelentős.


Soha nem volt lehetőségünk ezt tesztelni.


Ha lesz holdi, marsi bázis, akkor már igen.

2021. nov. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!