Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A Sars-Cov-2 tulajdonképpen...

A Sars-Cov-2 tulajdonképpen génmanipulációs eszköz?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=6jNo0on8vhg


A srác elmondja hogyan tud behatolni a DNS-be és módosítani azt.


2021. nov. 26. 23:57
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
90%

Génmanipulációs eszköz, hm, minden vírus manipulálja a sejteket, ez igaz, de nem eszköz, ez ha úgy tetszik, természetes folyamat, bár természetesen a vírusokat, baktériumokat lehet eszközként is felhasználni biológiai hadviselés formájában.

Ezt tették, amikor a pestises hullákat katapulttal belőtték az ellenség várába, vagy az antraxot tartalmazó bombával népcsoportokat akartak kiirtani, de maga a folyamat természetes, ahogy minden vírus és baktérium is és a létrejöttük is természetes módon történik, felesleges ebbe többet beleképzelni.

Azért is értelmetlen, mert nincs olyan hadviselő fél, amelyik a saját katonáit, polgárait is veszélyeztető fegyverhez nyúlna, ráadásul háború sincs, hogy ilyen esztelen eszközhöz folyamodna valaki, semmi értelme nincs az ilyen feltételezéseknek.

Egyedül a gyógyszergyártók és a sírásók profitálhatnak ebből, de éppen elég betegség, kór van a világon, amire gyárthatnak gyógyszereket, csak azért kikísérletezni egy halálos betegséget, hogy aztán gyógyíthassák, ez roppant merész feltételezés, már csak azért is, mert a gyártókra is veszélyes lehet, meg a saját népükre, családjukra, így sokra mennek a haszonnal, ha maguk is feldobják a tappancsot.

2021. nov. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:

11


Azért is értelmetlen, mert nincs olyan hadviselő fél, amelyik a saját katonáit, polgárait is veszélyeztető fegyverhez nyúlna, ráadásul háború sincs, hogy ilyen esztelen eszközhöz folyamodna valaki, semmi értelme nincs az ilyen feltételezéseknek.“


Nem mondom, hogy ez áll fenn, de arra a lehetőségre nem gondoltál, hogy saját katonái, népe számára esetleg kifejleszt egy ellenszert mielőtt bedobja a fegyvert egy ellenséges népcsoportra?


És itt nem sejtmanipulációról van szó hanem génmanipulációról.


Aki nem nézte meg a videót nincs felhatalmazva válaszra.

2021. nov. 27. 11:39
 13/35 anonim ***** válasza:
79%

Belenéztem, de angolul van, én meg csak németül, lengyelül, franciául tudok, meg még valamennyit oroszul, bár ez utolsót tanultam a legtovább, közel tíz évig, de nem nagyon emlékszem már rá, mert régen nem használom.

Angolul alig értek valamit, esetleg írott szövegeket tudok silabizálni.

A vírusokra csak ideiglenes ellenszert lehet kifejleszteni, mivel gyorsan mutálódnak, ezért értelmetlen biológiai fegyverként alkalmazni őket.

Háború esetén ugyan van egy elszeparáltság a két hadviselő fél között, de a vírusjárványok nem, vagy rendkívül nehezen legyőzhetőek és attól függően, hogy mennyire virulensek - gondolom a fegyverként bevethetőek nagyon - potenciális világjárványt hordoznak magukban, így ha valaki ilyen biológiai fegyvert bevetne, mindenképpen visszakapná olyan formában, amire már nincs ellenszere.

2021. nov. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
67%

"saját katonái, népe számára esetleg kifejleszt egy ellenszert mielőtt bedobja a fegyvert"

Na és, kérdező, 𝐕𝐎𝐋𝐓 ilyen ellenszer bárhol is???

𝐍𝐄𝐌 𝐕𝐎𝐋𝐓!!!

Igazából még ma sincs 100%-os jó szer, pedig évek teltek el.

Leült az ÖSSZES gazdaság a Földön. 𝐄𝐆𝐘𝐄𝐓𝐋𝐄𝐍 kivétel sincs, amelyik valahogy hasznot húzott volna a vírusból.

TEHÁT akkor mi az értelmes következtetés?

2021. nov. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:

14


Azért megszedték magukat a gyógyszeriparban…

2021. nov. 27. 15:20
 16/35 Tevenyereggyarto ***** válasza:
80%

#15


A gyógyszeripar amúgy is elég jövedelmező ág. Tudod miért? Mert a világ tele van mindenféle nyavalyával s tele volt COVID előtt is. Minek csinálni egy teljesen újat?

Ez kb olyan logika minthogy az árvizeket biztos a homokzsák gyártók csinálják ,hogy jól meggazdagodjanak.

2021. nov. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
71%

Csak nem ezzel a vírussal.

Sokan önköltségi áron adják a szert, mások alacsony haszonnal.

Komoly %-ot most 𝐒𝐄𝐍𝐊𝐈 nem kaszál rajta.

Azon kívül ne feledd, hogy mindenkinek annyira pocsék lett most az élete, amennyire csak lehet. Még a gazdagoknak is.

Nem akarták ők ezt.

2021. nov. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 sadam87 ***** válasza:
81%

Kicsit érdekes a sok letámadás, mert amennyire belenéztem, teljesen korrekt videónak tűnik, illetve egy teljesen korrektnek tűnő, tudományos cikken alapul. (Semmi hókum-pókum, meg miegyéb nincs benne.)


Kedves Kérdező!

Ahogy fent említettem, nem néztem végig a videót, hanem annak a cikknek az összefoglalójá néztem meg, amire a videó hivatkozik (a videó alatt is megtalálható a linkje).

[link]

A hipotézis lényege az, hogy bizonyos vírusok (a SARS-CoV-2 mellett például a HIV-1, az influenza A és a Dengue láz vírusa) RNS-e nagyon erősen meg tudja kötni a sejt RNS kötő fehérjéit, és emiatt a sejtmagban hiány alakul ki ezekből (a saját RNS-eknek nem jut elég). Emiatt a saját RNS-ek a DNS-hez kötődnek, ami olyan struktúrák (R-loops) kialakulását okozhatja, ami a DNS másoló rendszer hibás működéséhez vezethet, mikor ide ér. Ha túl sok ilyen van, akkor a sejt DNS javító rendszere nem tudja kompenzálni, és így kromoszómatörések és egyéb mutációk alakulnak ki, ami apoptózishoz (programozott sejthalálhoz) vezet. Ez pedig gyorsíthatja a vírus terjedését (gyorsabban kiszabadulnak a sejtből).

Tehát nincs szó arról, hogy a SARS-CoV-2 behatolna a DNS-be, vagy módosítaná azt (csak elég közvetett hatása van rá). Sőt, eleve nem csak a koronavírus képes erre (már ha igaz a hipotézis), hanem más, jóval régebb óta ismert vírusok is. A génmanipulációtól meg ez végképp távol áll. (Ha ez génmanipuláció, akkor az is az, ha befekszel a szoláriumba, vagy kiülsz napozni...)

Plusz a srác is elmondja rögtön a videó elején, hogy ez egyelőre csak egy hipotézis, még meg kell erősíteni.


#12

"Aki nem nézte meg a videót nincs felhatalmazva válaszra."

😂😂😂

2021. nov. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:

18


Az első normális hozzászólás. Köszi!


Nyilván nem azért tettem fel a kérdést, hogy egy konteós agymenéseire visszaigazolást nyerjek. De hát az előítéletek! :)


Tehát ez egy hipotézis és nem bizonyított még. Szerintem ezen van a lényeg. De azért meglehetősen félelmetes ha ekkora kárt képes okozni egy vírus.

2021. nov. 28. 10:17
 20/35 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Nyilván nem azért tettem fel a kérdést, hogy egy konteós agymenéseire visszaigazolást nyerjek. De hát az előítéletek! :)"

Sajnos van oka, nem csoda, ha rengetegen azonnal falra másznak minden covid-kérdéstől, a kérdésfeltevők 95%-áról már az elején, de legkésőbb 5-6 komment után kiderül, hogy konteósok, vírustagadót, oltásszapulók, a kérdésük sem kérdés, hanem provokáció, oltás elleni hőbörgés stb.


És első látásra sajnos ez a kérdés is kísértetiesen hasonlított ezekre.


Ezért érdemes a kérdés kifejtős részét is kicsit kihasználni, hogy kiderüljön, nem erről van szó.


Egyébként kellemes meglepetésemre ma ezzel már a harmadik coviddal kapcsolatos új kérdést olvasom, amit NEM mániákus oltástagadók tettek fel.


Eddig alig volt ilyen.

Ha ez egy tendencia, akkor örülök.

2021. nov. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!