Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Nemrég kigyógyult Kovidosnak...

Nemrég kigyógyult Kovidosnak el lehet mennie oltásra?

Figyelt kérdés

Azért ide írok, mert az egészség rovatot megszállták a vírustagadók és bár már itt is fellépnek, de mégis van esélyem itt releváns válaszokra is.

Szóval kétszer már kaptam oltást és a harmadikkal elkéstem, mert megint elkaptam a vírust, egyszer már volt szerencsém hozzá, még az oltások előtt, megismerem már. Bizonyára a vakcina hatásának köszönhetően csak viszonylag rövid ideig voltam beteg és most arra gondoltam, hogy a meghosszabbított oltási hét végén harmadszor is beoltatom magam, mert ugyan valószínűleg nincs rá szükségem, de jó lenne az oltási papír, ha fokozzák a korlátozásokat, amire szerintem sor kerülhet.

Aki ért hozzá, mit javasol, lehet ebből bajom, vagy várjak egy kicsit még, vagy oltathatok és nem lesz semmi problémám?



2021. nov. 28. 15:32
 1/10 anonim ***** válasza:
69%

Üdítő ilyen kérdést olvasni, azután, hogy mennyi oltásellenes van itt az oldalon. Csakugyan, itt a természettudományok rovatban jó tájékozódni inkább, engem is itt győztek meg a vakcina fontosságáról.


A kérdésre a választ sajnos nem tudom, de engem is érdekelne.

2021. nov. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A nagy Levin ***** válasza:
95%
Nem tudom, hogy most hogyan vélekednek róla, de tavasszal, amikor én átestem a betegségen két- három hónapot javasoltak várni az oltással, hisz a betegség is ad védettséget.
2021. nov. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%

Ebben is elégg megoszlanak a vélemények. Egyes szakemberek azt állítják,hogy nem érdemes méregetni az ellenanyag-szintet,ugyanis kigyógyultan is nyugodtan el lehet menni az oltásra,ez a legbiztosabb.

Viszont sokan egy-két hónap várakozást javasolnak a kigyógyulást számítóan.


Én mindenképp azt javaslom,hogy holnap konzultálj a háziorvosoddal,ugyanis szerintem ez a legbiztosabb.

2021. nov. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem egyszerű felhívni, még amikor beteg voltam, akkor hívtam két napon keresztül a rendelési időben, de nem vették fel, sem az elején, sem a közepén, sem a végén a rendelésnek, elmenni meg csak ezért nem akarok hozzá, ahhoz elég messze van, de talán van egy patika nem messze, a ház bejárata mellett, talán ők is tudnak tanácsot adni.
2021. nov. 28. 17:00
 5/10 anonim ***** válasza:
95%
Én is két oltáson vagyok túl. Október végén nyaltam be a Covidot. Pár napig tartott az egész, csak a szaglás visszatérése tartott tovább. Így oltással egy lótúró volt az egész. Öcsém még annó az oltások előtt kapta el, neki kicsit karcosabb volt. Nekem a doki azt mondta, hogy még orvosok között is nagyon megoszlanak a vélemények, ő azt javasolja várjak januárig. Akkor már letelik két hónap is és mehetek szurira.
2021. nov. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Az első betegség engem nagyon megviselt, majdnem két hétig nyomtam az ágyat, még a legelején, az elsők között kaphattam el, még januárban, amikor itthon még nem is volt járvány. Kínai volt a szomszédom, valószínűleg tőle kaptam el, de magamtól sem mentem én sehová utána, mert feküdtem, kajám volt annyi, amennyi kellett, mert alig ettem, rám penészedett a kenyér is és megsavanyodott a tej.

Aztán a két oltás, májusban kaptam a másodikat, de még hatott valamennyire, mert most három napig szenvedtem csak, a szívem szúrt, meg köhögtem és állandóan fáradt voltam, így aludtam, kicsit fenn voltam, majd visszafeküdtem és hat óra múlva ébredtem még fáradtabban, így hamarosan megint visszafeküdtem - ez ment három napig. Közben persze szedtem a vitaminokat, komplexet, meg külön C vitamint, inhaláltam diaphulmannal, az orromba spricceltem erősen hígított hidrogénperoxidot, így nem voltam annyira taknyos, mint először, az kitakarítja a felső légutakat, mindenkinek tudom ajánlani. (3, vagy 5%-os hidrogénperoxidot adnak a patikában, abból tíz csepp, vagy egy kávéskanálnyi kell egy dl vízbe és ebből spriccelni az orrba fecskendővel, úgy, hogy hátul a garatnál lefolyjon, elég egyszer, kétszer megtenni).

Így viszonylag jól túl lettem rajta, most kezd már egy kicsit étvágyam is lenni.

Az a baj a regisztrációval, hogy már előbb én akartam oltásra időpontot foglalni, de mire kinéztem a helyet, meg kiválasztottam az időpontot és beírtam a többi adatot, addigra mások lestoppolták és kezdhettem elölről, majd a harmadik után meguntam, de ez az oltási hét tetszik nekem, csak odamegyek és kész, ráadásul ahová akarok, a két oltásra majdnem egy órát kellett utaznom, még át is kellett szállnom, most meg van viszonylag közel, negyedórányira a lakásomtól oltópont, jó lenne a lehetőséget kihasználni.

2021. nov. 28. 18:12
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Most el lehet menni egy bármilyen oltópontra, ott megkérdezed, biztos választ kapsz.

Egyébként azt szokták mondani, minimum két héttel azután, hogy ismét negatív lettél. De három hét múlva egészen biztos. Különben a helyszínen ki kell tölteni az űrlapot, ott is van ilyen kérdés.

2021. nov. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem lesz még két hét a hétvégén, valamivel kevesebb, de annyira számít az a két nap?
2021. nov. 28. 23:00
 9/10 Wadmalac ***** válasza:
100%

Gondolom te már a delta variáns boldogságait élvezhetted.

Ez alapján a jelen antitestjeid valószínűleg közelebb járnak a mostani vírushoz, mint az oltások.

Szóval a jelen védettséged valószínűleg jobb,m int amit mondjuk egy oltás adhat.

De meddig?


Mindenképpen érdemes lenne utánakérdezni.

Van állandó vonal covid ügyben, ahol lehet orvosi tanácsot kérni, valószínűleg jobbat kaphatsz, mint a körzeti orvostól.

06-80-277-455

06-80-277-456


Már csak azért is érdemes megkérdezni, mert a delta fertőződés tükrében nem biztos, hogy minden oltásfajta egyformán alkalmas a védettség megerősítésére.

Hallottam olyat, hogy most már CSAK Pfizerrel oltanak, de szerintem ez nem igaz.

Esetleg a megerősítő oltásokra.


Szóval, szerintem hívd fel a számot és kérdezd meg.

2021. nov. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, felhívtam a számot, de bizonytalan volt a hölgy a telefonban, mert változott a protokoll, illetve több mindentől függ, hogy mennyi időnek kell eltelnie és ehhez a háziorvos adhat csak tanácsot, illetve neki kell eldöntenie, attól függően, hogy mennyire voltam beteg, hogy négy hét, vagy három hónap várakozási időt kell betartanom, de azt legalább megmondta, hogy kimehetek az utcára, mert nem fertőzök már meg másokat, délután le is megyek vásárolni.

Szóval azt hiszem, kihagyom az oltási hetet és várok a harmadik vakcinával legalább egy hónapot.

Mindenki válasza hasznos volt a számomra, köszönöm, hogy próbáltatok segíteni.

2021. nov. 29. 10:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!