Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van olyan szakma amely az...

Van olyan szakma amely az Esőerdők védelmével foglalkozik?

Figyelt kérdés

Brazíliában szeretnék dolgozni.

Gondolom akkor oda is kéne egyetemre mennem.

Hallottam ilyet, hogy: Trópus biológus

Annak van ehhez valami köze?

Érettségizek: Környezetvédelmi alap ismeretek, biológia, földrajz

Szakközép után: Környezetvédelmi szakember leszek.

Ez remélem előny. Portugálul tanulok novembertől...


2010. szept. 5. 19:32
 1/4 A kérdező kommentje:

Minden tantárgyból jó vagyok.

Csak a matek 3as, és ez a legrosszabb jegyem.

A többi reál tárgyból jó vagyok.

Fizika: 5

Kémia: 4

2010. szept. 5. 19:35
 2/4 anonim ***** válasza:
Ahhoz nemm kell egyetem, pontosabban akik azt védik, azok vagy elméleti munkát végeznek, pl támogatás szerzás, vagy gyakorlati munkát, azok pedig gyakorlott erdőjárók. Egyetem nemigen kell hozzá, persze magyarként merőben más a helyzet. Szerintem biológia szakra kell menned, ezzel lehet esélyed kijutni, pl nálunk néhány éve lehetett kimenni (persze pénzért) segíteni egy kutatásban.
2010. szept. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Állami hód vadász ;)
2010. szept. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Valoban nem art biologia alapszakot vagy kornyezettan alapszakot elvegezned. Az utobbi inkabb terepre maszkalos gyakrorlatias szak.

Pontosithatnad azert, h pontosan hogyan gondolod. Termeszet- vagy vador, vagy amit az elso irt, egy tamogatast gyujto munkatars. Az elobbi kettohoz mondjuk jelentkezz vadasztarsasagba is, az is adhat alapot. Utobbihoz mondjuk biologia, kornyezettan vagy valami foldtudomanyi (ezt elfeejtettem az elejen) szak mellett vegezz el egy marketingmenedzser OKJs kepzest, ott a kommunikacios keszsegedet is fejlesztheted. Ezek utan irany a Greenpeace, akik ha bevesznek maguk koze, valahogy csak eljuttatnak Braziliaba...

2010. szept. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!