Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A tudomány mit mond erre, mit...

A tudomány mit mond erre, mit csináljon egy ilyen ember mint én?

Figyelt kérdés

Elvileg 138 az IQ-m egy pontos teszt szerint, a mensa teszt csak 130-ig mér, ott is 130+ volt az eredmény.

[link]

Ezen az oldalon a jellemzésben igazából kettő dolog igaz rám:


"Saját maguktól való félelem, attól akik, túláradó gondolataik és érzelmeik következményeitől."



"A kívülről gyakran láthatatlan túlérzékenység."


Hiába gondolom úgy, hogy lehet bennem valami potenciál, de nem találtam meg hogy mi hozná elő, mert eddig az életem csak szenvedés, saját magam miatt. Most nem vagyok annyira rossz állapotban, de igazán nem tudom mi értelme van az egész életnek, lenne-e értelme bárminek amit csinálok. Nem is érdekel igazán semmi, egyik nap el vagyok veszve valamiben, a másik nap meg teljes érdektelenség. Nyugodt és elégedett sosem vagyok, mert akármit csinálok, utólag nem tudom hova tenni hogy ez miért volt jó. Mit lehetne ezzel kezdeni?


2021. dec. 3. 23:09
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

#7 Most lekértem újra az eredményt mert 4 éve volt mikor megküldték, igaz hogy nincs olyan hogy 130+, hanem azt kaptam hogy 130-134. De bocsánat hogy emiatt már kamukérdés az egész.


A segítő szándékúaknak köszönöm.

2021. dec. 4. 21:06
 12/19 anonim ***** válasza:
42%
Hát én besza behu. :DDD
2021. dec. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Nem kamukérdés, csak aki nem érti, annak gondolja. Legfeljebb szerencsétlenül fogalmazott kérdés, de ez meg következik a helyzetből.


Igen, oldd meg magad! Ugyanis ez az egyetlen járható út, mert ez a te problémád, nem másé, tehát más nem lesz benne érdekelt. Viszont a "magad" nem azt jelenti, egyedül. Hanem azt, hogy neked kell kitalálni a módszertant, és ehhez azt kell felmérni, miféle "szakma" tud hozzájuttatni. Ezért javasolható, menj pszichológushoz. Itt ez a maximális hatékonyságú tipp, ami adható. Adott problémát mindig a megfelelő szakember tud jól kezelni. Jelen esetben a pszichológus. Annyit hozzátennék, mindenkinek van egy szakmai képzettsége meg egy emberi hozzáállása. Tehát mindkettőt nézned kell, utóbbit úgy állapítod meg, hogy megérted amit mond, ha kérdezel, segítő választ kapsz.

2021. dec. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

"Még olvasnivaló, hogy magadra ismersz-e."

Az efféle öndiagnosztizálást nem szokták javasolni. Egy csomó olyan ember is magára ismer, akire igazából nem is igaz a leírás

(hasonló effektusnak még neve is van a személyiségpszichológiában: Forer-hatás - ha adsz valakinek egy random személyiségleírást, hogy "tessék, ez rólad készült", akkor jó eséllyel úgy fog reagálni, hogy "jé, tényleg, ez tökre én vagyok!"). Sok éve egy rosszabb időszakomban én is diagnosztizáltam magamon mindenféle-fajta zavart, pedig alapvetően egy átlagos ember vagyok átlagos élettel.

Ha nagyon szar passzban vagy és nem tudod, miért, és nem igazán sikerül belőle kijönni, menj szakemberhez, majd ő feltárja, mi a gond.

2021. dec. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Az IQ meg a hétköznapi élet nagy részében csak odáig számít, hogy megvan-e 90-100 környéke, egyébként más készségeknek sokkal nagyobb szerepe van (kivétel ha olyan a szakmád).
2021. dec. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

"Az efféle öndiagnosztizálást nem szokták javasolni."

Valóban nem, de ekkora IQ-val elég lehet, hogy legalább elszánja magát, hogy szakemberhez megy. Kicsit furcsállom is, hogy egy tétova gyk kérdésig jutott csak el.

2021. dec. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
#14, Az a kérdés is felmerülhet, hogy vajon akkor miért születnek ilyen cikkek, pedig ezeket szakemberek írják. Persze elsődleges célja, hogy a szülők, barátok felismerjék az árulkodó jeleket, azt is hívhatnánk amatőr diagnózisnak, miközben nem az a lényege és célja.
2021. dec. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
#17 Igen. #10-es linkje is inkább a környezetnek szól, mintsem a problémás illetőnek, aki esélyesen elég torzan érzékeli, értékeli saját magát. De egyébként végső soron a DSM-et is felcsaphatja bárki.
2021. dec. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Én se vagyok hülye, és döbbenetes volt ráébredni a harmadik pszichiáteremnél, hogy érzelmi elakadásokat nem lehet agyból megoldani, mert ezeket érzelmileg kell feldolgozni. Sőt, ha az ember érzelmileg el van akadva valahol, akkor néha az van, hogy a racionális agyát a szerencsétlen, beteg lelkiállapotának a megmagyarázására, igazolására használja. Hihetetlen az agy. :-) Ha nem vagy nyuszi, akkor menj el pszichiáterhez, max azt mondja, hogy nincs rá szükséged.
2021. dec. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!