Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lovász László matematikus...

Lovász László matematikus mennyire jó szakember?

Figyelt kérdés

2021. dec. 12. 13:17
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

#10 Ebben lehet valami amúgy.

Én is matematika szakos voltam, a memóriám nagyon jó, és sokszor volt, hogy tanultam éppen valamit, de mivel nagyon sok korábbi információ is benne volt a fejemben egyéb területekről, volt, hogy egyszer csak beugrott két dolog között egy olyan kapcsolat (az új terület és a régi között), ami mondjuk nem mindenkinek jutna eszébe.

Nyilván nem Lovász szintű dolgokra kell gondolni, de voltak jó ötleteim a memóriám miatt :D

2021. dec. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Vannak idegtudományi kutatások, amik apró különbségeket fedeztek fel a matematikusok és nem matematikusok agya között. Persze nem lehet tudni, hogy ez ok vagy következmény, mert bizonyos határok között az emberi agy képes adaptálódni is. Ami tény, hogy nem mindenki egyformán alkalmas az absztrakt matematikai gondolkodásra, és ennek egy része genetika. Ahhoz, hogy valaki kiemelkedően jó matematikus legyen, nyilvánvalóan szükséges ez a készség, de ezen felül a nagy munkamemória, a kiváló asszociációs készség (egymástól látszólag távol álló dolgok összekapcsolása), és bizonyos személyiségjegyek (belső motiváció, kitartás, frusztrációtűrés), no meg a kedvező külső feltételek is kellenek.

Egy matematikus szakot elvégezni viszonylag sok ember képes, ha beleteszi a szükséges munkát. A matematikai kutatás világában nemzetközi szinten viszont már óriási a verseny - minél "tisztább" (vagyis nem alkalmazott) matekról van szó, annál inkább. Ebben a súlycsoportban, tehát Fields-érmesek, Abel-díjasok között a kiemelkedő veleszületett tehetség alapfeltétel. Egy "simán okos gyerek" ha megfeszül, akkor se tud ilyen szinten teljesíteni. Valahol olvastam ezzel kapcsolatban egy eszmefuttatást, ott azt írták, nagyjából tízezer ember közül egy születik olyan készségekkel, hogy - ha minden más feltétel megvan - eljuthat a nemzetközi matematikai élvonalba. Ha belegondolok, nem tűnik irreálisnak a becslés.

2021. dec. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
Milyen szakember? Mint matematikus biztosan sok érdeme van. Mint MTA elnök, mint vezető, viszont teljesen pocsék szakember: az ő vezetése alatt hullott szét az akadémia. Persze ehhez kellet Palkovics is, de Lovász a belső harcokkal sem tudott semmit kezdeni amik szintén jelentős mértékben hozzájárultak a jelenlegi állapothoz. Lovász egy teljesen súlytalan, érdemek nélküli vezető volt.
2021. dec. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Én olvastam vele több interjút és szerintem az absztrakciós képessége félelmetes, meg amennyire szimbólumokban gondolkodik. Én informatika szakon végeztem, egyetemen kifejezetten rossz tanuló voltam, én mindig valamilyen definícióba, tételbe kapaszkodtam. Sose tudtam a matekos dolgokat "átültetni" hétköznapi formába. A profnak gondolom ezek sose okoztak gondot: elszakadni a részletektől és egy helyben toporogni. Mellesleg diákolompiákon volt aranyérmes, egy igazi zseni.
2021. dec. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!