Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Nagyon nagyon hosszú de akkor...

Nagyon nagyon hosszú de akkor is csak véges időtartam alatt megtörténhet-e végtelenül sok esemény? 10 a 10 a 300-adikon év alatt?

Figyelt kérdés
2021. dec. 15. 11:03
 1/4 anonim ***** válasza:
75%

Ha a világ végtelen, akkor igen. Különben nagyon sok esemény történik, de nem végtelen sok.

Megsúgom: a világon található anyag + energia mennyisége véges.

2021. dec. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Megszámlálható vagy megszámlálhatatlan végtelen számú eseményről gondolkodsz? Mi egy esemény? Van az eseményeknek időtartamuk? Hány esemény történhet párhuzamosan, egy időben?


Mi a kérdés? :)

2021. dec. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Az esemény egy Boltzmann-agy létrejött véges idő alatt, annak fennmaradása véges ideige és a kérdés a véges ideig létező agy végtelen gondolatot képes-e végiggondolni?


Mert ha és amennyiben Isten nem más mint egy Boltzmann-agy (és az) és a világunk csupán az ő gondolatai, akkor a világunk nem lehet végtelen, ha ő maga nem képes véges idő alatt végtelen gondolatot végigvinni.


Mielőtt ugyebár elérné őt az entropikus vég.

Ez lenne a probléma.

2021. dec. 15. 14:57
 4/4 anonim ***** válasza:

És ha a véges idő alatt kitalálja, hogy hogyan lehetne végtelen a létezése?


Hát amit hozzá tudok tenni, az az, hogy: Amikor tapsolsz egyet, akkor végtelen sok, végtelenül kicsike útszakaszt tesznek meg a kezeid*, de utoljára mégis egy véges mozdulat lesz belőle.


* megtesztik a távolság felét, aztán a hátralévő felét, aztán annak a felét...

úgy tudom, akkor is befelyeződik a mozdulat, ha nincs oszthatatlanul kicsi távolság.


Nem tudom ez segít-e..

2021. dec. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!