Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az állatoknak vannak valódi...

Az állatoknak vannak valódi gondolataik?

Figyelt kérdés
Szóval ami nem veleszületett ösztön, hogy éhes, megriad, vagy keresi a vizet, és hasonlók. Hanem olyan gondolatok, ami nem függ össze a szokásos életbenmaradással. És ezt egyáltalán meg lehet vhogy állapítani? Vannak erre kísérletek?

2021. dec. 16. 10:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A kutyám tagadja. De a halaim váltig állítják hogy igen. Tuti sunnyog valamiben a kutyám...-.-'
2021. dec. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
71%

Emlékeik vannak. Ezekhez tudnak különböző érzelmeket párosítani, például amikor meglátja a nyakörvet a kutya, akkor örül, mert tudja hogy mennek sétálni. Én ezt nem nevezném gondolkodásnak, inkább tapasztalati úton történő tanulásnak. Absztrakt gondolkodásra néhány papagájfajt leszámítva egyik házikedvencnek tartható állat sem képes. Például nem fog egy kutya azon filózni hogy melyik oldalról szaladjon fel a dombra. Nem fogja mérlegelni, levezetni hogy bár ez az oldal meredekebb, de szilárdabb a talaj ezért itt érdemes próbálkozni elsőnek. Ha vacillál is két választás között, akkor is kizárólagosan érzelmi alapon, például a sár miatt más színű a talaj, ez számára ismeretlen vagy van egy régebbi rossz tapasztalata a sáros, csúszós talajjal kapcsolatban.


Van például olyan madárfaj ami tükör alapján észreveszi hogy egy apró ragasztószalag darabkát a nyakára tettél és megpróbálja leszedni. A háziállatok erre képtelenek, nem mutatják annak jelét hogy öntudatuk lenne vagy egyáltalán felfognák hogy élnek. Emiatt számukra a saját arcuk látványa is értelmezhetetlen. Ez az oldal nem egy tudományos fórum és sok itt az állatbarát akik azt hiszik hogy még a laposférgek is érző, teljes értékű élőlények. A valóság viszont az, hogy az állatok döntő többsége nem más, mint egy biorobot. Külső stimulusra egy kémiai reakcióval válaszolnak, ami pedig meghatározza hogy az adott helyzetben mit fognak cselekedni (elszaladni, megtámadni, megenni, párzani stb.).


Az ember a fentiekben ismertetett működéstől gyökeresen eltér ugyanis mi a saját elménk által felépített absztrahált valóságban látjuk magunkat és ezen keresztül éljük meg az élet minden mozzanatát. Ezen belső világunk felépítése határozza meg teljes mivoltunkat és ad lehetőséget arra hogy többek legyünk egy puszta kémiai automatánál ami ingerekre állapotot vált.

2021. dec. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 krwkco ***** válasza:
100%

Gondolkodásnak nevezhetjük, ha egy állat tanulással fel tudja építeni az elméjében a külső világ egy egyszerűsített modelljét. És abból olyan cselekvésekre jut, amit a valóságos világban még nem próbált ki.

Vannak erre kisérleti bizonyítékok. Pl. egyforma edények alá élelmet rejtenek és az állat egyből megtalálja, bár csak közvetett információi vannak.

2021. dec. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2021. dec. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Wadmalac ***** válasza:
100%

Egyszer volt egy érdekes élményem nagybátyám kutyájával.

Mentem látogatóba, a kutya kiszíúrta, hogy jövök és marha lelkesen ott pattogott a kapuban. Próbáltam kinyitni a kapu kulccsal, de nem akart működni. A kutya már átváltott türelmetlen vinnyogásba meg ugatásba.

Meguntam és mondtam neki:

- Mit hisztizel, ha annyira ki akarsz jönni, tudod, hogy hátul lyukas a kerítés.

És közben mutattam a kert vége felé.

Erre a kutya abbahagyta az ugatást, lemerevedett, azzal a tipikus "tényleg vazze" lemerevedéssel, aztán spuri hátra a kertbe. Tíz másodperc múlva már ott ugrált kint körülöttem.


Na ez biztos, hogy nem sima ösztön. Ez kissé szöveg, kissé mozdulat-értés, asszociáció a kert végében lévő kerítéslyukra, a probléma megoldására.

2021. dec. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%
Úgy képzeld el őket, mint amikor nagyon részeg vagy. Szinte ösztön szinten viselkednek, nem gondolkodnak csak cselekszenek spontán. Bizonyos embercsoportoknál is megfigyelhető ez, általában alacsony értelmi képességeik vannak és gátlástalanul viselkednek, nem gondolkodnak. Csak, ami épp jön állati ösztönből azt teszik rögtön.
2021. dec. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Senior Séf ***** válasza:
96%
A lyukas kerítésről nekem más jut eszembe, kedves Wadmalac. Gyerekkoromban vidéki nagyszüleimnél töltöttem sok nyarat. A szomszédban volt egy "harapós" kutya. Amikor elmentem a kerítésük mellett, végig meg akart enni, aztán a kerítés végétől 5 méterre tátongó lyuknál megtorpant, majd egy pillanatnyi tanácstalanság után továbbfutott és ott folytatta az acsarkodást.
2021. dec. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A kutyink imádja a nagyit. Csak ritkán találkoznak. Lett egy másik kis kutyánk, az észbeli képességei messze a régi kutya mögött. Aztán egyszer jött hozzánk a nagyi, először látta az új kutyit. Az új eb rá se hederített, míg a régi el sem mozdult mellőle. Nagyi mondta, hogy megsimogatná a másikat is, ha odamenne hozzá. A régi kutyi pedig az orrával odaterelte a kiskutyát, hogy meg tudja simogatni.
2021. dec. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Marci71 ***** válasza:
Az én macskámat időnként nyers csirkezúzával etetem , amit természetesen a hűtőben tartok. A macska nem szereti a hideg zúzát úgyhogy azt szokta csinálni hogy leül a hűtő elé és nyávog adjak neki zúzát. Amikor az edényébe rakom szépen odasétál az ajtóhoz és nyávog hogy engedjem ki, két óra múlva visszajön és megeszi a szobahőmérsékletű zúzát.
2021. dec. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Igen, állat kíserletek bizonyitják, hogy képesek gondolkodni egy probléma megoldásán intelligensebb állatok es nem csak ősztön vagy erzelem vezérelten cselekszenek.

Például egy malac menet közben visszafordul es egy masik utat választ a céljához.

Tehát nyilván mérlegelt valamilyen modon és meggondolta magát.

Nyilvan nem úgy gondolkodik mint egy ember de az állatok is rendelkeznek problema megoldo képessegel az ősztöneiken es erzelmeiken túl.

Nyilvan nem olyan szintű gondolkodas mint az emberé es valoszínű nem filozofál az élet nagy kerdesein de végülis nem lattunk a fejükbe.


A disznó egyébbként öntudattal rendelkező állat.

2021. dec. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!