Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehet hogy vannak olyan MI-k,...

Lehet hogy vannak olyan MI-k, akik azt hiszik magukról hogy emberek? Honnan tudja egy ember hogy valódi emberi öntudata van?

Figyelt kérdés

Ha valóban egy szimulációban élünk, ahogy egyre több tudós állítja, akkor fel kell tölteni programmal, virtuális emberekkel a szimulációt, mert valódiból csak korlátozott számú van. Honnan tudja egy ember, hogy valódi (emberi) öntudata van és nem egy szimulált MI ?


Az hogy mi emberek valós lények vagyunk öntudattal, ezt sem tudhatjuk, mert fogalmunk sincsen, hogy a valódi embereknek milyen érzés az igazi öntudat.



Pl kiskoromban az első érzésem az volt még szinte csecsemőként, hogy én már jártam ezen a világon. Már láttam ezt. Ez már volt. Mások azt mesélik, hogy 10 éves korukig fogalma sem volt, hogy mi történik vele. Honnan tudja ő, hogy milyen az én valós öntudat érzésem, amikor ezt nem lehet elmesélni?



2021. jún. 17. 09:16
 1/5 Wadmalac ***** válasza:
94%

A mai AI-k még rendkívül primitívek összevetve akár egy tudatszimulációval is.

De ha továbbfejlődnek, nem lesz semmiféle megállapítható határ és különbség szimulált és valós tudat közt.

2021. jún. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A mi AI-nk primitívek, de ha egy szimulációban vagyunk, akkor akár te is lehetsz egy AI. Nem arról beszélek, hogy mi mit tudunk látrehozni, hanem minek a részei vagyunk.
2021. jún. 17. 10:07
 3/5 Wadmalac ***** válasza:
100%
A második mondatom mindenre érvényes, ránk is. Csak az első beszélt a mai technológiai helyzetről.
2021. jún. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
83%

"egyre több tudós állítja"

Ez nem igaz.


"akkor fel kell tölteni programmal, virtuális emberekkel a szimulációt, mert valódiból csak korlátozott számú van"

Ezt meg te honnan tudod?

Könnyen lehetne olyan helyzet, ahol ez sem igaz.

2021. jún. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Prokopf ***** válasza:

MI függő.

Az ilyen kérdésekből.

2021. júl. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!