Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Na csak kiderül, hogy maszkvis...

Na csak kiderül, hogy maszkviselés káros?

Figyelt kérdés
[link]
2021. dec. 27. 19:26
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
94%

Ilyen maszkokat bizonyos munkakörökben évtizedek óta használunk. Gyanús, hogy most jöttek rá hogy nem jó. Aki meg 20-30 éve ebben dolgozik, annak meg fel se tűnt.

Én az orvosi maszkoknál erőssebbet is viselek sok év óta, mégse betegedtem bele. Abba viszont belebetegedtem volna, ha nem viselem.

2021. dec. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%

Az amúgy senkit ne zavarjon hogy a kilélegzett levegőnek csupán nagyon kis része széndioxid.


Amúgy érdekes mód a több órás műtét alatt még senki nem ájult bele a felnyitott betegbe.


Az is érdekes hogy nincsen idő megadva, csupán hosszan tartó viselésről ír hogy még véletlenül se lehessen ellenőrizni. A forrás meg természetesen nincsen linkelve

2021. dec. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
92%

Na, csak kiderül, hogy nem káros. :)

[link]

[link]


Egyébként elárulom, attól függ, mekkora légtér van a maszk mögött. Ha rendesen illeszkedik az archoz, akkor nem halmozódik föl mögötte a szén-dioxid, hanem távozik a maszk anyagán vagy egyéb réseken át. Ha nagy légtér van mögötte (sok ilyen merev maszk-szerűséget látni), akkor felhalmozódhat. Mindkét maszkkal lehet tanulmányokat csinálni, eltérő eredmények fognak születni.

2021. dec. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

3


Nem tudom, de úgy 30 perc maszkviselés után mindig nagyon fura a közérzetem, nyugtalan vagyok és megváltozik a hangulatom, koncentrációs problémáim vannak stb.

2021. dec. 27. 20:37
 5/32 anonim ***** válasza:
93%
A kerdező megint eőásott egy feketeöves hoaxoldalt... 😂😂😂😂
2021. dec. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
95%

"30 perc maszkviselés...

... koncentrációs problémáim vannak"


Szerinted ha a maszkviselés 30 perc alatt koncentrációs problémát okozna, akkor engednének sebészeket 4-5 órát maszkban műteni?

A tüneted olyan mint a hipochondria, nem a maszk anyaga okozza.

2021. dec. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez igaz lenne, akkor az a sok tízezer ember, aki CPAP készülékben alszik az alvási apnoéja miatt, akkor már régen meghalt volna, ott ugyanis a maszk után van egy több mint méteres cső is, amiben szintén összegyűlne a kilégzett széndioxid. De érdekes módon még mindegyikük él és virul...

Fenti készüléket tartósan (alvás alatt, naponta legalább 6-8 órán keresztül) viselik, és éppenséggel a cikkben említett tünetek többségét szüntetik meg vele.

Az emberi szervezet önszabályozó folyamatainak hála az oxigénhiányra intenzívebb légzéssel reagál. Érdemes azon elgondolkodni, vajon mennyi kilégzett levegőt szívunk vissza maszkkal, illetve anélkül. Ha van a szád és az orrod előtt egy maszk, ami átengedi a levegőt, akkor mégis hol gyűlik fel a kilégzett levegő, ami a következő belégzésnél újra a szervezetbe jut? Nyilván a légcső és a száj-, és orrüreg nem ürül ki teljesen, ott lesz valamennyi "kilégzett levegő", de maszkban és maszk nélkül is ugyanennyi marad ott. A maszk alatt ehhez képest elenyésző mennyiség van, amit bőven lehet kompenzálni egy kicsit mélyebb levegővétellel.

Szóval ez az egész hiszti, úgy ahogy van egy nagy marhaság.

2021. dec. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
94%

"30 perc maszkviselés után mindig nagyon fura a közérzetem, nyugtalan vagyok és megváltozik a hangulatom, koncentrációs problémáim vannak"


Nekem a Zorro álarcban is ugyanilyen tüneteim vannak, sőt a Batman álarcban még erősebb. Pedig azokból kilóg az orrom. :)

Biztos nem voltál katona. Javaslom 10-15 percre felhúzni egy jó kis orosz (szovjet) katonai gázmaszkot. Miután levetted, friss hegyi levegőnek fogod érezni a covid maszkodat.

Ha azt várod, hogy ilyen tüneteid legyenek, akkor lesznek is. Babos kendővel vagy cilinderrel is működik.

2021. dec. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

8


Ott vannak a tanulmányok amelyeket linkeltem, engem igazolnak.

2021. dec. 27. 21:01
 10/32 anonim ***** válasza:
92%
Apam sebesz, kb körberöhögte azt a bulvarcikket. 😁
2021. dec. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!