Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Igaz-e az az állítás, hogy a...

Igaz-e az az állítás, hogy a pók pókszabású állat? Válaszodat indo! Lehet-e a hangyára azt mondani, hogy hangyaszabású állat?

Figyelt kérdés
A tesóm most gólya, ezt a kérdést húzta, hálás lennék a segítségért!
2010. szept. 7. 20:05
 1/7 A kérdező kommentje:
*indokold
2010. szept. 7. 20:06
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
A pókszabásúak osztálya létezik, a hangyaszabásúaké meg nem (a rovarok osztályához tartozik). Ehhez nem kell még csak a biológiához sem nagyon érteni.
2010. szept. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A pókszabásúak nyolclábúak, míg a rovarok hatlábúak.
2010. szept. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Segítséget kértem, nem kritikát, kedves első, ezen felül azonban köszönöm mindkettőtöknek!
2010. szept. 8. 06:37
 5/7 anonim ***** válasza:

Azt, hogy "pókszabású", nem csak úgy mondják, hanem ez egy konkrét, létező elnevezés. A pószabásúakhoz tartoznak például a skorpiók vagy az atkák is. Ez egy rendszertani csoport elnevezése. De olyan hogy hangyaszabású nincs.

Magán a néven nincs mit indikolni. Aki megalkotta ezt a csoportot így nevezte el és kész.

Azt viszont, hogy a pók miért tartozik a pókszabásúakhoz már lehet. El kel mondani a pókszabásúakhoz tartozás kritériumait (nyolc láb, két testszelvény, stb.) és ezeket magán a pókon is be kell mutatni.

2010. szept. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen így van, mint ahogy a nyúl is a nyúlalakúak rendjébe tartozik,és az ember is az emlősök közül az emberszabásúak családjába.
2010. szept. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi kritkia nem volt benne. Ha mégis azt vetted ki belőle, az nem az én hibám.
2010. szept. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!