Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi az amit az élet kibír?

Mi az amit az élet kibír?

Figyelt kérdés
Mármint az álltalunk ismert élet. Tudom vannak élőlények amik szélsőséges körülményeket kibírnak. De mik azok amik mellett normálisan lehet még fejlődni és melyik bolygó alkalmas erre amit ismerünk. Pl szerintem ha pár 10 millió év alatt a hőmérséklet felmelegedne mondjuk 60-70 fokra simán lehetne hozzá alkalmazkodni.

2022. jan. 3. 08:39
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
#9: A magas hőmérsékletre érzékenyek, de betokozódott állapotban pár percet kibírnak 150 fok környékén. A hideget sokkal jobban bírják: -200 fokon akár napokig is életben maradnak.
2022. jan. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 dq ***** válasza:
78%

Mégis mi a különbség a között, hogy egy csiga házat növeszt magának, vagy egy ember ruhát?


Armstrong és Aldrin elmentek a Holdra, majd vissza, szóval a határ a csillagos ég se.

2022. jan. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

#10


Rosszul emlékeztem. Max a 150°C-t éli túl.


A medveállatkákkal nagyon sok kísérletet végeztek, hogy megfigyeljék ellenállóképességüket. 100 °C-os levegőn 6 óráig is kibírják, 151 °C-os forró levegőn néhány percig. 20 hónapig életben maradnak -200 °C-ra lefagyasztva, és néhány percig kibírják -272 °C-on, amely megközelíti az abszolút nulla fokot.[7] Folyékony nitrogénben (-196 °C), és folyékony héliumban (-270 °C) sem pusztulnak el. Elviselik, ha 15 perc alatt -190 °C-ról +151 °C-ra melegítik őket. Túlélik a forrásban lévő vízben, és a forrásban lévő alkoholban való fürdetést.


[link]

2022. jan. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
81%
Azt nem értem, hogy ha valami túléli a -200 fokot 20 hónapig, akkor a -272-t miért nem? Ott nem tökmindegy az a 70 fok különbség?
2022. jan. 4. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Hihetetlen, hogy mit kibír az élet!

Én a paradicsom palántáimat babusgatom, dédelgetem, mégis kimegy egy-kettő közülük. Aztán egyszer a szél, vagy egy madár a tyúkól oldala és a járda közti egy centis résbe belepottyantott egy ecetfa magot. Míg derékmagasságú nem lett észre sem vettem. A járda 60 fokos, amikor süti a nap. Több mint félméteres volt már, amikor tőből kivágtam. De a következő évben újra kihajtott. Az eresz miatt az eső sem éri. Visszametszéssel ki sem tudom pusztítani. Honnan, miből él? Elképesztő.

2022. jan. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Senior Séf ***** válasza:
Jó lesz az bálványfának is, utolsó. Tudom, a népnyelv összekeveri a kettőt, de nézz utána.
2022. jan. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Senior Séf ***** válasza:
100%
De abban igazad van hogy adott esetben szinte hihetetlen életerőről tesz tanúbizonyságot egy-egy (invazív) faj.
2022. jan. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!