Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A Föld körül keringő űrállomás...

A Föld körül keringő űrállomáson súlytalanság van, vagy nem?

Figyelt kérdés

Megnéztem a Ad Astra – Út a csillagokba c. filmet.

Szerintem az elején óriási hülyeség van. Brad Pitt úgy mászkál, ugrál az építményen, mintha az a Földön lenne, majd lezuhan!!! róla a Földre.

???



2022. jan. 9. 01:02
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Meg az se semmi, hogy úgy megy ki űrsétára, szerelni, hogy oxigén palack nincs nála, de ejtőernyő!!! van nála. Az űrben, a súlytalanságban, ahol se levegő, se gravitáció. Az eszem megáll.
2022. jan. 9. 01:20
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
A film elején az nem űrállomás, hanem egy torony. Nincs olyan sebessége abban a magasságban, hogy onnan leugorva Föld körüli pályán maradna valaki, zuhanni fog, ott nincs teljes súlytalanság.
2022. jan. 9. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%

A "Lockout - A titok nyitja" című film végén viszont tényleg durva, hogy a két főszereplő egy keringő űrállomásról kiugrik és egyből elkezdenek zuhanni. Na azon én is kiakadtam.

https://www.youtube.com/watch?v=9eRqO9YIij0

2022. jan. 9. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%

A filmek többségében a látványos jelenetekért lazán túl lépnek azon, ha a jelenetek irreálisak, képtelenségek.

Elfutnak a robbanások elől, egy oszlop, vagy szila fedezékében nem éri őket hőhatás, az autók ajtaja, vagy egy asztallap golyóálló, és nem hat rájuk a gravitáció sem.

A mozi látvány elemekre, és hanghatásokra épül, egy "realitás vizsgán" a legtöbb film elbukna, többnyire nem is céljuk a film készítőinek a realitás

2022. jan. 9. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én azt szeretem amikor dübörög az űrhajó.
2022. jan. 9. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 l0m3x válasza:
100%

Az milyen amikor csikorog a kerék a földúton? :)

A fizikával nem foglalkoznak, ellenben jó a látvány.

2022. jan. 9. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Király, amikor a Star Warsban az űrben robbannak a rakéták, suttyog a lézerágyú, ja és tényleg, dübörögnek a csillagrombolók, pláne amikor a hajtóművekhez ér a kép, surrognak a vadászok, juhéjj, csapj bele, a szritípió meg csipog ezerrel, csicseregnek a robotok, azannya, kevésbé élethű nem is lehetne, de hát lézerkard, meg halálcsillag, mit tudjátok ti, mi kell a mozihoz, mitől döglik a légy?

Na de mindig is ez volt, tábornokot még sosem tépett ketté egy gránát robbanása, legalább is a festményeken, azon mindig csak sebet kapott, hogy szépen haldokolni tudjon, ahogy illik és vérnek sem szabad soknak lenni, mégis, hogy adná az ki magát, meg letépett testrészek és szar se ábrázolható, pedig akik meghalnak, mind elvesztik az uralmat a záróizmok felett, egy csatatéren több a szar, mint a vér, pláne ha előtte még vacsorázott is a hős csapat, amit miért ne tettek volna meg?

Agyvelőt sem sokat láttam még szétkenődve, meg kicsapott szemeket, pedig hát az sérül meg a legkönnyebben, azt egy laza kis petárda is ki tudja verni, nemhogy egy tankelhárító, vagy egy repeszgránát robbanása.

Hja, a valóság, az senkit nem érdekel, az ókor óta mítoszokon élünk, miért lenne ez manapság másképpen?

2022. jan. 9. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Szirty ***** válasza:
56%

Néhány mondat a filmek fizikájáról:


https://www.youtube.com/watch?v=T5hmlR2S5pk&t=1305s

:)

2022. jan. 9. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

3

Hát ez tényleg brutál gagyi.

2022. jan. 9. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
79%
Ugyan már ezek a filmek nem fizikusoknak készülnek, még csak nem is azoknak akik konyítanak valamit hozzá. Tudjuk, hogy nem klappol, de azért végignézzük. A látvány, az effektek meglegyenek és szevasz, a többi nem számít. Hány 100X láttuk már pl, hogy defibrillátorral beindítják a leállt szívet? Minden egészségügyis tudja, hogy ez hülyeség, de azért ők se állnak fel és mennek ki a moziból!
2022. jan. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!