Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A Föld körül keringő űrállomás...

A Föld körül keringő űrállomáson súlytalanság van, vagy nem?

Figyelt kérdés

Megnéztem a Ad Astra – Út a csillagokba c. filmet.

Szerintem az elején óriási hülyeség van. Brad Pitt úgy mászkál, ugrál az építményen, mintha az a Földön lenne, majd lezuhan!!! róla a Földre.

???



2022. jan. 9. 01:02
1 2
 11/12 Szirty ***** válasza:
69%

"Tudjuk, hogy nem klappol, de azért végignézzük"


Hát ja. A forma mindig fontosabb a tartalomnál... :)

De én bizony félbehagyom ha túlzásba viszik.

Bár van egy kritikus határ ami fölött ismét szórakoztatóvá válik. :)

2022. jan. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Igen, aki azt hiszi, a film a valóság mása, annak megállhat az esze. A film célja a szórakoztatás, időnként egyes rendezők próbálnak a valóságtól nem nagyon elrugaszkodni, mások meg nem próbálnak.


Egyébként a "súlytalanság" azt jelenti, hogy a mindig meglévő gravitációt valami ellensúlyozza. Ha nem teszi, akkor van súly, még ha kisebb is.

Az űrállomás a gyakorlatban egy tehetetlenségi pályán halad, vagyis olyanon, ahol a földi gravitációt a sebességből eredő tehetetlenségi erő kompenzálja. Ez igaz a benne lévő űrhajósra is, tehát ő lebeg. Ha megbök valamit, az visszahat és ő addig mozog, míg valami meg nem állítja. Például, ha kimegy mondjuk szerelni, nem köti ki magát és véletlenül dobbant egyet az űrhajó falán, többé oda visszatérni nem tud.

Néha az űrhajókat megforgatják a saját tengelyük körül, ez a benne lévő tárgyakra (emberre) centrifugális erőt gyakorol, ezért a tárgyak (ember) az űrhajó falához tapad (nem nagyon, csak annyira, hogy ne repkedjen).

2022. jan. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!