Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen halmazállapotba megy át?

Milyen halmazállapotba megy át?

Figyelt kérdés
A hó, a jég bizonyos mennyisége fagypont alatt is szublimál.

2022. jan. 9. 14:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
vízgőz, mi más?
2022. jan. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Fagypont alatti hőmérsékleten?
2022. jan. 9. 17:41
 3/8 anonim ***** válasza:

igen.

mi ezzel a gond?

2022. jan. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

2#

Olyan ez kicsit mint az oldódás. A konyhasó is be tud lépni a folyadékfázisba 25°C-on annak ellenére, hogy 801°C az olvadáspontja...

2022. jan. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#2 A párolgást nem furcsállod, pedig forráspont alatti hőmérsékleten tapasztalod...
2022. jan. 10. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A párolgás alapvetöen azt jelenti, hogy a távozó molekula göz fázisba, azaz gáz halmazállapotba lép. Szublimáció=szilárd test párolgása, tehát a folyadék fázis kimarad.

A vasgolyó is párolog, bármilyen a hömérséklete. Talán abszolút 0 fokon már nem.

2022. jan. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Pont valami ilyesmin töprengtem, hogy valamilyen mértékben minden anyag szublimál?
2022. jan. 10. 11:02
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen, a pontos kémiai alapjait nem nem tudom, de annyira emlékszem, hogy mindenböl távoznak spontán módon molekulák.

Azt nem tudom, hogy egy szilárd tárgy illata, ill. az azt okozó molekulák milyen fázisból távoznak, pl az oldószer meddig tekinthetö folyadéknak egy lakkrétegben?

2022. jan. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!