Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tekinthetjük -e a polaritástét...

Prokopf kérdése:

Tekinthetjük -e a polaritástételt az általános szimmetria elv alternatív megfogalmazásának? Amennyiben létezne egy olyan alappolaritás, amelyből az összes többi polaritás levezethető lenne, megfeleltethetnénk -e a fizika által keresett "alaperőnek"?

Figyelt kérdés

Polaritás tétel:

Minden létezőnek (legyen az dolog, jelenség, vagy esemény) rendelkeznie kell legalább egy olyan meghatározó tulajdonsággal, amely létezését nemlétezésétől megkülönbözteti. Hogy ennek a létezőnek nemlétezése is biztosítható legyen, szükségszerű hogy létezzen a meghatározó tulajdonságával ellentétes tulajdonság is (azaz a meghatározó tulajdonság negáltja), ahol a két ellentétes tulajdonság egymást kölcsönösen kioltja. Az ilyen tulajdonságpárokat (negáltpárokat) nevezzük polaritásoknak.



2022. jan. 21. 07:25
 1/9 Kólauborkával ***** válasza:
Akkor kérem a negatív gravitációt. Máskülönben hazugság.
2022. nov. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

#1

Még odébb van.

Amúgy tudtad, hogy a jelenleg elfogadott hagyományos fizikánk szerint ha egy proton pozitronleadás formájában megszabadul a töltésétől neutron lesz belőle?

Ezek a kavicskupacok már a régi mában is csak problémákat okoztak. De a mai mában meg főleg.

Be kell vallanom valamit. Nem hoztam létre új filozófiai világmodellt.

A modellalkotás filozófiáját alkottam meg. Amit minden alkotó ember használ(t), de még nem sikerült (eddig) lefektetni az alapelveit.

2022. nov. 17. 03:40
 3/9 Mojjo ***** válasza:
Afene, pedig biztos voltam benne, hogy ez egy U. Xorter kérdés lesz. Az élet csupa csalódás.
2022. nov. 17. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Kólauborkával ***** válasza:

Lehet, hogy Prokopf és U.Xorter egy közös helyről dolgozik és tanácsot kérnek olykor egymástól.

Vagy a két személy ugyan az, csak attól függően melyik személyiség van előtérben lép be az accounjaival.

2022. nov. 17. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#4

Nem. Amúgy megértetted, hogy mit is írtam a #2-ben? Ez pont a megelőző lépés...

2022. nov. 21. 20:13
 6/9 A kérdező kommentje:

#3

Telik az idő, Mojjo. Hogy állsz az egyenlőségek határozottsági irányával?

2022. nov. 22. 04:47
 7/9 Mojjo ***** válasza:
@6: Korán reggel piával kezdted a napot, vagy mi? Le kellene szokni, mert rámegy a májad.
2022. nov. 22. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#7

Vehetem ezt "nem értem"-nek?

Einsteinnek sok mindenben igaza volt. Pl. az idő relatív (mindkettőnknek másként telik).

Világosan elmondta, hogy mi a gravitáció, de megint senki nem figyelt. Visszavonta a kozmológiai állandót, de a csillagászok ma is használják, értekeznek róla, kinyilatkoztatásokat tesznek az alapján, és nem azon gondolkodnak, hogy az öreg zseni miért is vonta vissza (persze egyszerű ráfogni a húrelméletre, de valójában ez egy következményprobléma, az igazi probléma filozófiai).

Ha valamit nem értesz, lekicsinylés és személyi támadás helyett miért nem kérdezel meg egy nálad okosabbat? Pl. U. Xortert.

2022. nov. 22. 10:29
 9/9 Mojjo ***** válasza:
@8: A kozmológiai állandó visszavezetése okának pl te is utána tudnál nézni ahelyett, hogy marhaságokat magyarázol. Ráadásul semmi köze ahhoz, hogy totál értelmetlen zagyvaságokat keresel rajtam. Kérdezni valószínűleg azért nem kérdeztem, mert nem érdekel, mit akarsz vele.
2022. nov. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!