Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Gombákhoz értők! Ha megszagolg...

Gombákhoz értők! Ha megszagolgatunk egy mérges gombát, attól lehet valami bajunk?

Figyelt kérdés
Találtam gombát. Nem hiszem, hogy gyilkos galóca volt, mert nem volt bocskora, viszont nagyon gömbölyű volt az alja, nem tudom, hogy a bocskor össze tud-e nőni... Miközben gombahatározóval vizsgálgattam, összetörtem és megszagolgattam. Ha a spóra bekerül a tüdőmbe, lehet valami bajom?
2010. szept. 9. 19:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Milyen színű volt a gomba? Lemezes volt? Milyen színűek voltak a lemezei? Ha nem lemezes akkor szivacsos volt? Milyen színű volt a szivacsos rész?
2010. szept. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szagolgatástól nem lesz bajod!
2010. szept. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Fehér színű volt az egész. A kalapja az idősnek szétterülő, középen picit benyomódott, de nem feltűnően. A kalapon nincs semmi mintázat (nem pikkelyes, táblás, vagy ráncos), teljesen sima. A tönk alja kicsit félgömbszerű, egyébként egyenletesen hosszú. A lemezek fehérek, sűrűn állók, középen a tönk fele felfutnak. A tönköt le lehet szedni a kalapról, szinte magától jön le egyben. Színt nem változtat. Kicsi gallérja van, és olyan, mintha a tönk a gallér alatti feléből jönne ki. A tönk belül üreges. A fiatalabb gomba kalapja olyan, mint az őzlábgombáé, vagyis kicsi félgömböt formál és atönk eltűnik benne. A fiatalon nincs elkülöníthető gallér. Bocskort nem láttam rajta.

Miért, a gyilkos galóca belélegezve egyébként mérgező?

2010. szept. 9. 20:05
 4/11 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy szagra pont olyan volt, mint a csiperke.
2010. szept. 9. 20:06
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem lesz senkinek baja, aki megszagolja.
2010. szept. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Valamilyen csiperke lesz akkor. A gyilkos galóca megszagolva nem mérgező, de spóráját töményen belélegezve valószínűleg mérgező lenne. Ha kell, utánanézek...
2010. szept. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Karcsú csiperke?

[link]

A leírásod alapján ezt találtam.

2010. szept. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem csiperkeféle, ebben biztos vagyok. Nem félgömb alakú a kalapja. De kérem, csak szakértők válaszoljanak! Nem akarok én senkit megsérteni, de keresgélni én is tudok... amúgy a fajtája nem is nagyon érdekel, csak az, hogy általánosságban egy mérges gomba spórája mérgez-e.
2010. szept. 9. 21:24
 9/11 anonim ***** válasza:
szagolni lehet, de ne kóstold meg nyersen sem egy kis darabkáját sem. Amiben meg nem vagy 101%-ig biztos, azt ne szedd le sem az a legjobb.
2010. szept. 9. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Jaa, mert szerinted hamzsegnek it az oldalon a gombaszakértők?...
2010. szept. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!