Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem szeret?

Miért nem szeret?

Figyelt kérdés
A kutyám a mamámat nagyon imádja, de a nagyim nem szereti annyira őt. Anyukámat is nagyon szereti, de úgy veszem észre hogy engem kevésbé. Nagyon is hogy szerethetne, mert én gondozom. Én etetem, itatom, sétáltatom, fürdetem, fésülgetem, szórakoztatom, mindenfelé elviszem és még sorolhatnám sokáig. A nagyim és anyukám viszont semmit nem csinálnak csak anyukám szokta simogatni. Miért nem engem szeret a legjobban? Amikor egyedül van otthon, mert mi elmegyünk valahova, visszajövünk és akkor viszont engem vár. Én szeretek vele pedig mindenféle dolgot csinálni. Tőlem várja el hogy elvigyem sétálni. Egyébként menhelyről hoztuk másfél éve, most 2 éves. Szóval én gondozom, de nem érdekli. Most is leugrott az ölemből és máris ment a nagyimhoz. A nagyimat is nagy nehezen rávettem , hogy benn lehessen, ami nagy feladat volt és megszenvedtem érte, és tudom hogy ő azt nem tudja mert nem érti, de észre vehetné, hogy én rendezem, és lehetne rosszabb élete, de nem hagytam sosem cserben. Reggel is odament a nagyimhoz, és szóltam, neki, de már nem jött vissza. Nagyon mérges vagyok rá, de imádom, és minél hamarabb véget szeretnék vetni annak hogy ne szeressen. Köszi a válaszokat előre is!!
2012. febr. 12. 20:10
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy egy kicsit sértő lesz a kérdés, de nem lógsz a nyakán? Nem vagy túl sok neki egyszerre? Néha szüksége van egy kis magányra, ezt tiszteletben kell tartani. A nagymamád és az anyukád is ezt teszi, ezért jön hozzájuk.

Nem lehet, hogy eltúlzod, és féltékeny vagy a mamádra és a nagyidra?

Honnan tudod, hogy téged vár?

2012. febr. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Azért megy hozzájuk, mert ők nyugodtabbak és egy kutya csak egy nyugodt lelkiállapotú embert fogad el falkavezérnek. Te nem vagy nyugodt, ez az írásodból is látszik. Nem jó a sorrend, ahogy neveled őt. Nem a szeretet a legfontosabb, elsősorban fegyelemnek kell lennie. Benned csak a kajafutárt látja és nem a nyugodt falkavezért. Ő nem azt látja, hogy megmentetted és otthont adsz neki, mert a kutyák nem azt tisztelik ha valaki gyengéd velük éslesi minden szükségletüket, hanem azt, hogy ki a határozott és kinél érezheti magát biztonságban. Természetesen lehet és kell is szeretni és játszani vele, de nem ez az első hanem a fegyelem. Azt javaslom, hogy mielőtt megeteted vidd el egy kiadós sétára és végeztess vele pszichikai tevékenységet, hogy dolgozzon az elméje! Az étel pedig ne legyen mindig előtte! Én ezt tudom javasolni, sok sikert!
2012. febr. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Onnan tudom hogy engem vár hogy amikor anya beáll az udvarra a kocsival, rögtön hozzám jön és ugrál. Más kutya, mindig a gazdájával szeret lenni. Nagyon szeretek hozzá bújni, és érdekes, hogy a több 2 kutyám pedig szeret velem lenni. Mindig ölbe akarom tartani ez igaz, de más kutya viszont erre vágyik. Mivel iskolás vagyok, egész délelőtt szabad lehet, meg addig is amíg tanulok. Nem igazán hiszem hogy unalmas lehetek számára. Tulajdonképpen nem túl sok időt töltök vele, mert elfoglalt vagyok.
2012. febr. 12. 20:23
 4/21 anonim ***** válasza:

Épp ez az, amit a 2. kommentelő írt: nem te vagy a gazdája, mert nem vagy nyugodt, határozott és magabiztos.

A kutyáknak ilyen sorrendben ezekre van szüksége:

1. testmozgás

2. fegyelem

3. szeretet

Az ugrálás pedig általában domináns viselkedésre utal.

2012. febr. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, de rengeteget mozog, szinte a nap 6 órájában futkározik egyfolytában. Tanítani is szoktam, de lassan haladunk mert semmilyen jutalomfalatot nem nagyon akar elfogadni, talán a tápot.
2012. febr. 12. 20:29
 6/21 anonim ***** válasza:

Nincs sétáltatva?

Mert hiába futkos, nem mozog eleget, és ingerszegény környezetben van.

Azért nem fogadja el a jutalomfalatot mert valószínűleg amikor kínálod, már jól lakott.

2012. febr. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
De midig viszem sétálni!!
2012. febr. 12. 20:33
 8/21 anonim ***** válasza:
Addig sétál, amíg teljesen ki nem fárad?
2012. febr. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Igen!! Aztán meg szaladgál az udvaron, de kis öleb úgyhogy annyi mozgás mégsem kell mint egy rottweilernek pl.
2012. febr. 12. 20:35
 10/21 anonim ***** válasza:
Pont annyi mozgás kell neki amennyitől kifárad. Milyen fajta?
2012. febr. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!