Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Csillagokat követő mechanika,...

Csillagokat követő mechanika, amihez nem kell pólusra állni manuálisan?

Figyelt kérdés
Van egy eq5 gotom, amit három éve vettem de csak most tudtam elkezdeni használni mert most lett jogsim. Én egyszerűen nem tudom felfogni, hogy lehet ezt beállítani. Mmre pontosan álljon északra a lába az állványnak, már itt megáll a tudomány, mert berakom a telón a tájolót, odateszem az állvány mellé, és eláll. De ha behozom a polarist a lukba amin át kell nézni hogy pólusra állítsak, látok 8 10 csillagot holdfény mellett. melyiket kell az ábrára tenni egyáltalán? Bármelyik lehet a polaris. Egyszerűen nem tudom felfogni, hogyan tudnak az emberek asztrofotózni. Néhányszor próbálkoztam eddig, magamtól sose sikerült beállítani a gépet. Nagyon bosszantó.
2022. febr. 12. 21:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Tanuld meg nem olyan ördöngősség.

Először is ismerkedj meg az égbolton való tájékozódással, a sarkcsillagot nem nehéz megtalálni, ez egy alapdolog.

A pólusra állást is rengetegen elmagyarázzák lépésről lépésre, tessék, itt egy elég érthető videó ebben a témában:

https://www.youtube.com/watch?v=mYLsu5S9dJE

Ha ettől sem okosodtál meg, akkor keress másikat, vagy leírást, vagy kérd meg, hogy mutassák meg, lehetetlen, hogy nem tudod előbb, utóbb megtanulni.

2022. febr. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
2022. febr. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
De mondom már az probléma, hogy tökéletesen északra állítsam a gépet, mert az iránytűt elállítja az állvány. Stellariummal megtaláltam a polarist, behoztam a lyukba, de látok még 8 10 csillagot holdfény mellett is. Ha hold nincs akkor millió másikat látnék. Nem tudom így megtalálni hogy pontosan melyik az. Meg olyan rohadt nehéz az az állvány, hogy vízszintbe rakni egyedül is kb esélytelen.
2022. febr. 13. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!