Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az LSD-nek milyen a hatása?

Az LSD-nek milyen a hatása?

Figyelt kérdés
Az LSD azt tudom, hogy nagyon brutális Pszichedelikus szer. De mennyire erős a hatása? Mondjuk egy berugáshoz képest? Vagy attól erősebb?

2022. febr. 14. 21:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Párszor megtekertem a biciklis hoffmannt.

Érdekes dolgok voltak ezek.

2022. febr. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Z003 ***** válasza:
100%

Azt azért nem mondanám hogy brutálisan erős pszichedelikus szernek, vannak amikre sokkal jobban illik a "brutális jelző". A hatásának az ereje természetesen nagyban függ magától a dózistól.


De berúgáshoz nem lehet hasonlítani, mivel az LSD tisztán vizuális hallucinációkat kelt, az alkohol pedig maximum szédülést esetleg fókusz vesztést. Szokás mondani hogy az LSD tisztán az agyra hat és nincs egyéb testi mellékhatása. Ez részben igaz, viszont olyan másodlagos hatásai lehetnek (főleg első használknál) mint a szédülés, hányinger/hányás, magas pulzus, pánikroham, paranoia, ezek viszont nem magától a szer szervezetre való hatása miatt alakulhat ki. Hanem abból hogy az agy/tudat próbál megbirkózni az elsődleges hatás miatti látástorzulások/halucinációktól. De ezek egészséges mentális állapotú és felkészült embereknél nem nagyon jelentkeznek.


A fő hatását már említettem, de ezeket nem nagyon lehet elmagyarázni külső szemlélőnek. Ráadásul a neten megtalálható "szimulációs" videók sem segítenek mivel azok a legtöbb esetben teljesen valóságtalanok, vagy nagy/extrém dózisra jellemzőek.


Egy gyenge/normál dózisnál nem lépnek fel köznapi értelembe vett hallucinációk. Hanem sokkal inkább a következők jelentkeznek: fényerősség, változás, a színek élénkebbé válnak, a tárgyak kontúrjai elmosódnak. Kicsit erősebb adagnál: a méret érzékelés torzulás (kis tárgyak nagynak, a nagyok kisebbek tűnhetnek), meglévő minták elkezdenek mozogni átalakulnak.


Erről találtam egy egész korrekt videót: [link]


Normál/erős adagnál már léphetnek fel köznapi értelembe vett hallucinációk, de leginkább a már fent említett hatások erősödnek.


Ehhez egy egész jól közelítő videó: https://www.youtube.com/watch?v=JfPbeTd2PW0


A végére megemlíteném hogy az LSD habár nem alakít ki semmilyen testi függőséget, lelki függőséget ki tud alakítani. Valamint ha valakinek bármilyen mentális betegsége van, azt az LSD nagyon nagy mértékben képes súlyosbítani. Általános szabály hogy ha valaki depressziós,paranoiás vagy pánikbeteg akkor bármilyen hallucinogén szer használata könnyen tragédiával végződhet. Valamint van még egy dolog a flash backek, ezek lényegében az LSD használata után akár évekkel később bekövetkező hallucinációk/visszaugró emlékképek. De kiváltó okáról, vagy hogy egyáltalán miért alakul ki egyeseknél másoknál pedig nem, eléggé kutatásra szoruló téma.

2022. febr. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Javasolom végigjátszani a "Happy Game" című játékot, szerintem nem lesz több kérdés a témában:


[link]

2022. febr. 15. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. #2 akkor melyikek a brutálisabb szerek, mint az LSD?
2022. febr. 15. 07:06
 5/16 Z003 ***** válasza:
100%
Hát a meszkalin és a DMT. Valamint a DMT dizájner változatai. De ezek tényleg nagyon komoly szerek. Ezeknek a hatása szinte mindig a valóságtól való teljes elszakadást eredményezik (főleg a DMT). Ezért jóval veszélyesebbek is lehetnek mint az LSD és ezeketet az emberek nem is használják rendszeresen, mert akkora hatást fejt az emberre (legyen az pozitív vagy negatív).
2022. febr. 15. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
91%

A vizuális hatások mellett senki nem tesz említést a testi-fizikai ézrékek torzulásáról. Én eddig csak gombát próbáltam, ami nem mondható erösnek, de ott is tök furcsa lett az érzékelésem, volt némi labilitás a járásomban, de valahogy mégsem estem el, vagy léptem mellé, egy pohár megfogása több koncentrációt igényelt, hullámokban teljesen hidegnek éreztem a börömet, mintha friss havat tettek volna rá, néha rövid idöre csak azt tudtam, hogy szorítom a korsó fülét, nem fog leesni, de nem igazán éreztem a súlyát, vagy a nyomást a tenyeremmel. Kicsit fociztunk/passzolgattunk is, ahol a térérzékelés megváltozása miatt a látvány furcsa volt, de valahogy mégis majdnem mindíg eltaláltam a labdát vagy le tudtam venni a passzt. Emellet néha olyan mintha egy furcsán láthatatlan dobozból, kívülröl vizsgálnám a világot, mintha nem lennék a része. Emellett kisebb részleteket érzékeltem jobban a környezetemböl, a nagy egészet kevésbé, kb mintha az összkép 1024x768-ban menne normál grafikán, de az út szélén csordogáló esövíz meg 8K ultra hd-ben. Alapvetöen az egész hatás alatt pedig kicsit furcsán idegennek éreztem mindent, bár tudatilag tisztában voltam mindennel.

Hozzá kell tennem, hogy nem nagyon szeretem elveszteni a kontrollt, nehezen engedem el magam ilyen téren, eléggé frusztrált tudok lenni egy erösebb spanglitól is, szorongásszerü tünetekkel, föleg emberek között. Paranoiás nem vagyok, inkább talán kiegyensúlyozottság kérdése.

Nem tudom, hogy ilyenek hogy jelentkeznek lsd-nél, vagy mennyire lehet ezeket tudatosan irányítani, vagy egyszerüen engedni kell történni a dolgokat?

2022. febr. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

#Off:


"Az LSD-nek milyen a hatása?"

Általában az utána megadott oldalra lapoznak/hivatkozásra kattintanak az emberek. :)

2022. febr. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
72%
Most is LSD hatása alatt állok. Ha már ide fel tudtam jönni és leírni ezt a kommentet, akkor azért annyira durva nem lehet, nem?
2022. ápr. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
45%

#8


"50%"


Tényleg ennyire hihetetlen, hogy benyomtam egy bélyeget? (8 vagyok)

2022. ápr. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
igen
2022. ápr. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!