Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kiderült, hogy az altatásban...

Kiderült, hogy az altatásban végzett műtétem idején már terhes voltam. Van -és ha igen, milyen- hatása ennek a magzatra? Akkor kb.6-7 hetes lehetett; pár napig még fájdalomcsillapítókat is szedtem, illetve voltam röntgen-vizsgálaton is. :/

Figyelt kérdés
2013. febr. 22. 20:54
 1/10 anonim ***** válasza:

Az altatás és a fájdalomcsillapító "belefér" a rtg viszont necces, genetikussal konzultálnék.

Laporoszkópiás műtétem volt 4-5 hetesen, amikor még nem látshzott a baba. Pár nappal a műtét után derült ki, hogy van.

2013. febr. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
Én is pont így voltam, csak 4-5 hetes lehettem semmi nem utalt problémára terhesség alatt akkor egészséges gyermeknek adtam életet, majd 3 évesen enyhe értelmi fogyatékossággal diagnosztizálták. De fejleszthető remélem nem lesznek nagy gondok.
2013. febr. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mindenképp beszéld meg a dokival. Szerintem ha károsította volna a babát, akkor elment volna. De ez csak az én véleményem. Most hány hetes vagy? Mikor mész a genetikai uh-ra?
2013. febr. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudok mit irni, csk azt, hogy szivbol kivanom, hogy ne legyen semmi baja a kis picurnak!
2013. febr. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ilyen műtét előtt nem kötelező laborvizsgálatot csinálni? Csak azért kérdem, mert engem 3x altattak és előtte minden laborvizsgálatkor direktkért az orvos terhességi vizsgálatot is.
2013. febr. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én pont így voltam. Műtét (mandula) előtt volt egy mellkas röntgenem, amikor már lehet hogy terhes voltam (utolsó menstruáció napjából kiindulva valószínűleg igen) Aztán a műtét után egy hétig erős fájdalomcsillapítót szedtem. Rá egy hétre a nagyobbik gyermekemmel voltam röntgenen, akkor sem tudtam még hogy terhes vagyok, de ott adtak egy kötényt a hasam elé.


Most 15 hónapos a kisfiam, szerencsére (lekopogom) nincs semmi baja.


Nekem amúgy a nőgyógyászom azt mondta, hogy az elején leginkább a "minden vagy semmi" elv érvényesül, tehát amitől nem megy el a baba, az nem is árt neki.

2013. febr. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A sógornőmnek is műtéte volt, röntgenezték 2-szer is, utána kiderült, hogy terhes volt. Elküldték genetikára ahol azt mondták nem lesz semmi baja a kicsinek. Szerencsére így lett, van egy 5 éves egészséges kisfia.
2013. febr. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Barátnőmnek petefészek műtétje volt (ciszta) akkor/utána derült ki hogy már terhes, azóta 11 éves a kislánya és egészséges. rtg-ről nem tudok nála, de lehet h volt... Nekem ugyan műtétem nem volt a terhesség alatt, de 7 hetesen több féle gyógyszert és antibiotikumot kellett szednem, vmi trópusi hasmenést elkaptam a nászúton :/ infúzió, stb, semmi baja a gyerekemnek (2 éves).
2013. febr. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ugyan a röntgen kimaradt, de életmentő műtéten estem át 14 hetes várandósan, komoly fájdalomcsillapítókat, antibiotikumokat, véralvadásgátlót stb kaptam - azt mondták, hogy ez a rengeteg stressz, a magzati korban elszenvedett trauma és a nagyfokú gyógyszerártalom miatt több mint valószínű, hogy komoly idegrendszeri problémái lesznek, mindenféle százalékos adatokat adtak meg az értelmi fogyatékosságok várható mértékere. Ehhez képest már 4,5 éves, makkegészésges és nem hogy sérült lenne, hanem messze átlagon felüli intellektusú.


De mesélek durvábbat: keresztanyukámnál áttétes rákot állapítottak meg, kezelték kemoterápiával hetekig, több röntgenvizsgálaton is volt, aztán az egyik daganat megmozdult, kiderült, hogy baba. Ő minden orvosi érv ellenére megtartotta, közben sajnos a rák egyre súlyosbodott nála, mondták, hog azt sem biztos, hogy a szülést megéli. Egészséges kislánya született és a kicsi 4 éves volt mikor végül keresztanyukám meghalt. Pedig pár hónapot adtak neki és a babaáról is azt mondták, hogy a sok rtg meg a kemo miatt tuti fogyatékos lesz... 23 éves az unokahugom, teljesen jól van köszöni :)

2013. febr. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Sziasztok! 6 hetes terhes vagyok, 1 hét múlva uh kontroll, rá egy hétre epeműtét, mikor az időpontot kértem még nem volt baba. Mennyire lehetek biztos benne hogy nem megy el a pici ha belemegyek a műtétbe? Köszönöm ha válaszol valaki!
2017. dec. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!