Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van itt olyan akit érdekel az...

Van itt olyan akit érdekel az orvostudományok mélyebben és segítene nekem eldönteni az alábbi kérdést?

Figyelt kérdés

Orvostudományi témájú pályázatot írok, 9 témából kellett kiválasztani, hogy mit. Ezt sikerült leszűkítenem 3 témára, ami olyan témakörön belül van, ami jobban érdekel,ezekre esett a választás:

1. Agyidegmagvak és az agyidegek lefutása, ágai


2. A szív anatómiája, műkidése, élettana, koronáriakeringés


3. A máj és a hasnyálmirigy anatómiája, szövettana


Szerintetek melyikből lenne érdemes dolgozatot írnom? Én már mindhez gondoltam egy vázlatot, hogy melyikbe mit írnék, de szakmában jártas hallgatók/személyek véleményére is kíváncsi vagyok, akár privát üzenetben is.


22/l



2022. febr. 15. 19:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mind nagyon érdekes terület. Nem tudom milyen jellegü a pályázat. Kb mindegy melyik témát választod.

A hétköznapokra levetítve talán a keringési problémákból van a legtöbb eset, illetve a cukorbetegség is felkapott téma, ami a hasnyálmirigyhez kapcsolódik. A máj méregtelenítö funkciója is egy fontos terület.

A belgyógyászat, vagy az ideggyógyászat érdekel jobban?

2022. febr. 16. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az orvostudományokban (is), és minden más témában egyetlen fő szempont alapján választunk témát. Amit ismerünk annyira, hogy abban tudunk újat mondani. Mások szavait ismételgetni nem igazán elegáns és általában nem is szokott érdeklődést kelteni. Ahhoz, hogy akár több területet is ismerjünk ilyen szinten, kell néhány év intenzív gyakorlat. Ugyanis az a tapasztalat érleli meg bennünk azt az álláspontot, hogy egy területre érdemes koncentrálni. Váltani tőlünk független okok miatt szoktunk (azaz kényszerből).
2022. febr. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én a 3.témát választanám. Az első nagyon bonyolult és számomra száraz. A második pedig szimplán unalmas nekem( amúgy nagyon fontos terület )

Egy orvostanhallgató

2022. febr. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
50%

Én a másodikat választanám, bár én idegsebésznek készülök, szerintem az első témával az a gond túl száraz, tág és sok az ismeretlen tényező, nem beszélve arról hogy ahhoz hogy értelme legyen szóvá kéne tenni a magok neuronjainak funkcióit ami iszonyatosan hosszasra kerekedne.


Előzővel nem értek egyet, pont hogy szerintem a 3. témakör unalmas anatómia, maximum fejlődéstanilag lehet érdekes ennek a két szervnek az említése, valamint élettani áttekintésük.


Szívnél viszont el tudnál mondani rengeteg érdekes dolgot, billentyűk működése, coronaria keringés szívciklus során (ahogy az ereket elszorítja a szívizom systole alatt), maga az ingerületterjedés szívben, Frank-Starling mechanizmus, elő-, utóterhelés, kronotrop, inotrop, dromotrop hatások, EKG-szívciklus összefüggések, munkadiagram változása, pacemaker sejtek működése stb

Egy másik orvostanhallgató

2022. febr. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én máshogy gondolom utolsó válaszoló ezt.:) Egy leendő belgyógyász.

Máj:

-kettős keringés , vena portae honnét hozza a vért, gyógyszereknél ezt hogy lehet kikerülni , portalis hypertonia kialakulása, következményei( MR-n a kettős keringést hogy használják ki)

- szövettan :3 különböző felosztás , mik alkotják( portalis trias és társai )

- különböző noxák hatására melyik egység fog sérülni elsőként : oxigénhiány vs paracetamol

- steatosis hepatis és cirrhosis hepatis képe

-epe utak fejlődése és ezek rendellenességei( Caroli szindróma , cystas elváltozások)

Hasnyálmirigy :

-szövettan : exokrin és endokrin része( kórszövettant itt is hozzá lehet venni)

-2 telep fejlődése

- erekhez való viszonya( műtéti tervezés)

-retroperitoneumban való elhelyezkedése

-duodenumhoz való elhelyezkedése( ERCP vizsgálat)

2022. febr. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

4-es vagyok


5-ös, evvel csak engem igazoltál. a májnál, hasnyálmirigynél nem azt mondtam, hogy nincs semmi érdekes, csupán azt hogy az anatómiájuk száraz mint a háztartási keksz. Tisztában vagyok vele hogy élettanilag sokkal érdekesebb (főleg a máj, hiszen mindent is csinál, de amit nem azt is)


Viszont vedd figyelembe, míg anatómia csupa lexika, száraz és tömény információ, addig egy élettani téma sokkal jobban felkelti a figyelmet, sokkal nagyobb szabadságot kap az író, hiszen egy történetet mesél el, jobban megmarad, nem úgy mint az anatómiánál hogy honnan hova jön a vér, milyen részei vannak stb stb stb és 5 perc múlva senki nem fog semmire emlékezni.

2022. febr. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A kérdező feltett egy kérdést, én leírtam a véleményemet és te is. A szívnél felsoroltak fele szintén biofizika / kórélettan/ kardiológia tárgykörébe tartozik , nem sima anatómia . Számomra ez az unalmas és száraz rész, mely a csapból is folyik.

A kérdező feltett egy kérdést, én arra tettem egy javaslatot és te is. Majd kiválasztja a neki megfelelőt, mert nem te írod a pályázatot, ha nem ő.

2022. febr. 19. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!