Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi akadályozza a mai modern...

Mi akadályozza a mai modern orvostudományt a fejtranszplantációban?

Figyelt kérdés

Teljesen laikus vagyok a témában, nincs egészségügyi végzettségem sem, így ennek tudatában teszem fel a fenti kérdést. Nemrég olvastam egy cikket, hogy egy olasz sebész, Sergio Canavero vállalná egy orosz férfi műtétjét, aki a vele született testi fogyatékossága miatt tolószékben él, viszont a műtét így is kérdéses.


Alapvetően milyen problémák merülnek fel egy ilyen műtét során, amelyet az orvostudomány nem tud jelenleg áthidalni? Illetve lenne egy másik kérdésem: ha a közeljövőben sikerül elvégezni a műtétet, és mondjuk a mesterséges intelligencia is eljut majd egy olyan pontra, hogy rá lehessen bízni műtéti beavatkozásokat, lehetséges lenne a transznemű emberek fejét "átültetni" egy ellenkező nemű ember testére?



2021. febr. 10. 18:42
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
A legfőbb probléma, hogy a gerincvelőt nem tudják összevarrni, ez a mai napig egy meg nem oldott probléma, a fejtranszplantációhoz meg nyilván ehhez szükség lenne
2021. febr. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A páciens a műtét után még tolókocsiban sem tudna ülni, hiszen nyaktól lefelé béna lenne. A műtét sem egyszerű, de persze nem lehetetlen összevarrni a légcsövet, nyelőcsövet, meg az ereket.
2021. febr. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"nyaktól lefelé béna lenne"

Súlyosabb a probléma, mint gondolnád: ugyanis a tüdő sem működne, mivel nincsen bolygóideg.

Ha azt össze tudják rakni, csak akkor lesz béna, különben halott.

2021. febr. 11. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Wadmalac ***** válasza:
96%
Igen, ahogy #3 írja, kismillió szervezeti működést fenntartó funkció is agyi vezérelt, ezek is mind át lennének vágva.
2021. febr. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Most akkor kamu az az olasz orvos aki egy orosz jelentkező (nem mellesleg nyaktól lefelé béna) fejét sikeresen átültetette?
2021. febr. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Wadmalac ***** válasza:
100%

..És kábé egy-két órán át életben tartotta totál lebénultan, lélegeztető gépen, vértranszfúzión stb.


A páciens önkéntessége ellenére ez közelebb jár a felelőtlen sarlatánkodáshoz, mint az orvosláshoz.

Meg is támadta a komplett orvostársadalom.

2021. febr. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok, tényleg, a vagus-ról meg is feledkeztem. A szív automáciája miatt ez gyakran megesik, pedig a légzéshez kell az agytörzs.
2021. febr. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Wadmalac köszönöm a választ, ezt nem nevezném én sem sikeres transzplantációnak, mint ahogy anno lehozták.


70 éve a szovejetek is képesek voltak erre...

2021. febr. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!