Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Valaki felvilágosítana?

Valaki felvilágosítana?

Figyelt kérdés
Ha a levegőben lévő nitrogéngáz kiszorítja az oxigént,amiből ugye jóval kevesebb van,talán a légáramlatok miatt,vagy esetleg a légköri nyomás miatt nem fulladunk meg?

2022. febr. 22. 13:47
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Elvegyülve van jelen a két gáz. Az a 21% oxigén pont tökéletes a légzésedhez. Ha nincs oxigén, vagy nagyon kevés, akkor mindegy milyen a nyomás vagy a légáramlat, megfulladsz.
2022. febr. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
De miért vegyül el?Ha kiszorítja azt?A gyengébbek kedvéért:)
2022. febr. 22. 14:18
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Honnan veszed, hogy kiszorítja?
2022. febr. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
A diffúzióról hallottál már?
2022. febr. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
De a kérdésedet még egyszer elolvasva, a légköri mozgások folyamatosan keverik a gázokat, de emellett a diffúzió is fontos tényezö.
2022. febr. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Azt olvastam a wikin.A diffúzióról hallottam,de nem ugrik be.Ahhoz lehet köze,mikor a sokkal könnyebb hidrogén keveredik az oxigénnel,durranógázt alkotva?Köszi
2022. febr. 22. 14:39
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

A keverékek nem válnak szét maguktól, a borban sem ül ki alulra a víz, felülre az alkohol, az ecetből sem lesz egy ecet + víz kétrétegű cucc (az ecetsav folyadék). Nem tudom milyen elgondolásból sikerült kitalálnod, hogy egy gázkeveréknek szét kéne válnia, de nem kell neki. Ehhez nem is kell neki állandóan keverednie, ha beteszed egy üvegbe, akkor sem válik szét. Sőt, valójában épp az a nehéz, hogy a levegőből kinyerjék a tiszta N2-t, desztillálgatni meg centrifugálni kell hozzá elég sokat.


"A gyengébbek kedvéért" - de legalább az egód egészségesen fejlett.

2022. febr. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Azt magamra értettem:)Nem keverékből értettem,hanem pl benyomunk egy helyiségbe tiszta nitrogént,akkor kiszorítja a levegőt.Ezt olvastam,és hogy halálos baleset is volt belőle.Innen jött az ötlet,hogy akkor a levegő hogyan maradhat meg ilyen formában.
2022. febr. 22. 14:55
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Az más eset, hogy egy szobát megtöltesz egy fajta gázzal. Ebben az esetben is van keveredés, de a nitrogén aránya egyre több lesz, mivel csak azt engedsz befelé. Ahhoz hasonlít, amikor a csap alá teszel egy mosogatószeres-habos poharat. Ha folyamatosan engeded bele a vizet, akkor egy ideig még kevert lötty lesz benne (még mindíg habzik de egyre kevésbé), több idö után tiszta víz lesz benne. A diffúzió az a folyamat, amikor pl. a szörp magától elkeveredik/eloszlik a vízben, kavarás nélkül, pontosan fogalmazva az anyag a magasabb koncentrációjú helyröl az alacsonyabb koncentrációjú hely felé áramlik. Bövebben fent van a wikipédián.
2022. febr. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
72%

Még valami, hogy az eredeti kérdést is megválaszoljam:

"Valaki felvilágosítana?"

Tudod az úgy van, hogy amikor a virágok kinyílnak, és jön a méhecske, rászáll a bibére, és... na jó, azt már biztos tudod, hogy a lányoknak puncija van, a fiúknak pedig kukija, és a mesékkel ellentétben a kisbabákat nem a gólya hozza...

:D

2022. febr. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!