Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi történik a baktériummal...

Mi történik a baktériummal miután bekebelezi egy fehérvérsejt?

Figyelt kérdés
2010. szept. 12. 14:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Elpusztul mind a kettő, ez a genny.
2010. szept. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
oké, hogy elpusztul, de hogyan?:D
2010. szept. 12. 14:57
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem kap oxigét és tápanyagot, valamint a fehérvérsejt termelhet erős mérget is.

A fehérvérsejt meg azért pusztulhat el, mert közben a baktérium sem alszik, és az is termelhet mérget.

2010. szept. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, lizoszómába kerül, ami elég savas (ph=2), és olyan enzimek vannak benne, amelyek ilyen nagyon savas környezetben aktiválódnak. Proteázok, nukleotidázok, stb... így abban nagyrészt lebomlik a baci. Hogy a fagocita miért hal bee, azt nem tudom, de gondolom jópár baci és halott saját sejt bekebelezése után túl sok idegen anyag lehet benne, amit már nem tud elbontani. Ráadásul ilyen intenzív anyagcsere mellet hatalmas mennyiségú ROS keletkezik a fagocitában...

Amúgy nem minden fehérvérsejt fagocita, vannak pl B meg T sejtek is, amik humorális immunválaszt mutatnak, antianyagot termelnek...

2010. szept. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!