Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Baktériummal van zsúfolva a...

Baktériummal van zsúfolva a vizeletem, ez csak rám nézve veszéléyes, vagy a babára nézve is?

Figyelt kérdés

Vesemedence gyulladást állapítottak meg, antibiotikumot fogok kapni.

2 nap múlva van időpontom a dokihoz, akkro ő majd mindent elmond.


Most csak előzetesen érdeklődök tapasztalt anyukáktól, hogy ki mittud erről, veszélyes ez a babára is?


25 hetes kismama


2011. okt. 4. 15:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Sajnos veszélyes lehet, mert a gyulladás koraszülést okozhat. Én a helyedben erőszakosabb lennék, és azonnal dokihoz mennék. Barátnőm pont 2 nap alatt jutott az első tünetektől (kicsi szúrás) a sürgősségi császárig, mindez a 30. hét környékén. Hajszálon múlott a baba élete :(
2011. okt. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Bocsánat, mit jelent hogy kicsi szúrás?

Szúrós fájdalom?

2011. okt. 4. 15:13
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia

Én a terhesség kezdetétől küszködök folyamatos felfázással, az én vizeletem is többször volt zsúfolva baktériummal, de (szerencsére) csak egy keresztes volt, viszont volt benne genny és vörösvértest is. Curam duo-t kaptam rá, amiből naponta egy szemet kellett szednem és egy hét alatt szépen kipucolt, negatívak is lettek az eredményeim viszont azonnal ha nem iszok eleget vagy kicsit felelőtlenebbül öltözködöm és nem fedem rendesen a derekam visszajönnek a tünetek. Ekkor beveszek legalább 500 mg-nyi C-vitamint és szorgosan szedem a CranC-t napi 3 szemmel és esténként ha van kedvem meleg lábfürdőzöm.

Nekem a doki azt mondta, hogy ez hajlam és hogy hosszú távon okozhat nagyobb problémát.

Eddig minden rendben van a babával viszont most már fokozottan figyelek minden apró jelre.

Jó egészséget kívánok nektek!

19 h km

2011. okt. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nekem is van benne mindenféle más is, határérték felett.

Ezekből összességében állapította meg a háziorvos a vesemedence gyulladást.


De ő nem mer terhesen antibiotikummal kezelni, ezért irányított a nőgyógyászhoz.

2011. okt. 4. 15:31
 5/10 anonim ***** válasza:

Jól is tette, a nőgyógyász szerintem a jól bevált augmentint vagy a curam duo-t fogja neked felírni.

Szerintem ne aggódj, állj hozzá pozitívan. Én a védőnőn keresztül biztos hamarabb besunnyognék az orvoshoz, nincs erre lehetőséged?

2011. okt. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Igyàl sok folyadèkot, àsványvizet ès kamilla teàt. Plusz szedj tőzegàfonya kapszulàt. Nekem màr kétszer volt kialakulòban hòlyaghurutom, ès mindkètszer 2 nap alatt àtmosott a sok folyadèk. Napi 3-4 liter.

26hetes km

2011. okt. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

A védőnőm itteni, a nőgyógyászom pesti.

Nem is ismerik egymást -csak egymás aláírását a kiskönyvemből :D


Kamilateát fogok inni, de hogy hogy erőltetek le 3-4 liter folyadékot, azt nem tudom??!!


Köszönöm a válaszokat, és várok még tapasztalatokat!

2011. okt. 4. 16:23
 8/10 anonim ***** válasza:

Augmentint nyugodtan írhatott volna a házidoki, mert az a leghatékonyabb. Egyébként a hólyaghurut és a vesemedencegyulladás szakorvosa az urológus. Ő hivatott kikezelni. Én holnap reggel bemennék hozzá a leletemmel. Nem kell beutaló és sürgős. Sok az a 2 nap, addig szaporodnak a bacik. Egyébként fáj a veséd és lázas is vagy? Mert a vesemedencegyulladás ezzel a 2-vel is jár.

Koraszülést okozhat a hólyaghurut, persze kezeletlenül. ne aggódj. Nekem már 3-szor van a terhesség alatt.

2011. okt. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nincs láz és nincs fájdalom.

Csodálkozott is az orvos,hoyg "talpon vagyok".

2011. okt. 5. 19:04
 10/10 A kérdező kommentje:

Leírom mi volt a dokinál,hátha még jól jön valakinek.

Antibiotikumot kaptam mert muszáj, és mondta a doki is hoyg beindulhat a szülés ha begyullad a vesém és környéke.

2011. okt. 6. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!