Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A nyugati világon kívül mely...

A nyugati világon kívül mely térségekben van teljes biztonsággal iható csapvíz?

Figyelt kérdés

Nagyon sokszor alábecsülik szerintem ennek a jelentőségét, hiszen óriási dolog, hogy a fejlett világban megoldották az emberek vízellátását és szanitációját. A harmadik világban ez nagy probléma lehet és nem tudom mennyi időbe telik amíg elérnek egy elfogadható szintet infrastruktúra és hulladékgazdálkodás területén.

Aki járt esetleg elmaradottabb térségekben, tudna mesélni az ottani helyzetről? Hogyan néz ki a vízbiztonság ottani kontextusban?



2022. márc. 3. 10:21
1 2
 11/11 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Indiában például európaiaknak nem javallott, mert hasmenést kaphatnak tőle, és minden étkezés után egy gyomor fertőtlenítő tablettát javasolnak. A turisták többsége be is tartja, de inkább palackozott vizet vesznek, de becsapós, mert az indiaiak már hozzászokta és isszák.


Az a térkép szerintem is megbízhatatlan, talán valami nyugat reklám, vagy usa reklám, de nyilván fölösleges komolyan venni. A csapvíz amúgy is ma már részben ízlelés kérdése is - is, mert sokan érzik a például budapesti csapvízen a milyenségét. Meg ugye a palackozott víznek is kell a reklám és nem lehetünk mindig biztosak az ilyen "kutatások"-ban sem.


Általában ahol kevésbé tisztítják még ott is hozzászokhatnak az ottaniak, tehát az is jó, csak nem a turistáknak. A kényes vízivóknak meg szinte semmi sem jó, még ásványvizek között is válogatnak, vagy otthoni tiszított vizet isznak, mert "a" jó víz.

2022. márc. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!