Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek lehetséges hogy...

Szerintetek lehetséges hogy egy másik Földhöz hasonlo bolygón pont ugyanúgy emberek élnek mint mi és ugyanolyan az életforma?

Figyelt kérdés

Rengeteget gondolkodom ilyesmin, már szinte túl sokat is.

Ugye eleve elvileg ha pl. a dinoszauruszok nem halnak ki, akkor az ember nem is lehetne itt.(ezt egy tudós mondta egyszer egy dokuban, nem én találom ki)

Szerintem nincs sok esély arra hogy pont olyan életforma legyen mint nálunk, de közben meg ott a másik oldal hogy mi már itt vagyunk, tehát az ember létrejötte lehetséges és nekem olyan tippem is van hogy talán nem is lehetséges más életforma és az ember az evolúció csúcsa.


2022. márc. 13. 01:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Lehetséges, de az esélye szinte 0.


„Nekem olyan tippem is van hogy talán nem is lehetséges más életforma és az ember az evolúció csúcsa.”


Vannak az emberhez hasonlóan intelligens állatok, például a delfinek. Azért nem fejlődött tovább az agyuk, mert a vízben nincs szükségük eszközhasználatra.


Az intelligencia fő alappilére a problémamegoldó-képesség. Minél kevesebb problémával találkozik egy állat, annál kisebb agy is elég neki az életben maradáshoz.

2022. márc. 13. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

"talán nem is lehetséges más életforma"

Ezt nem értem. Sok száz millió éve van élet a Földön ember nélkül.


"az ember az evolúció csúcsa"

Sok szempontból kimagaslik más fajok közül, de önmagában ettől még nem lesz hosszú távon sikeresebb. Az evolúciónak nincs csúcsa. Minden faj a csúcson van, ami jelenleg is létezik, ezek közül sok már hosszú évmilliók óta. (Vajon mi hol leszünk egymillió év múlva?) Az evolúcióban az a sikeres, ami az éppen aktuális környezetéhez alkalmazkodik, márpedig a környezet változik. Léteztek fajok, amik a maguk helyén és idejében nagyon sikeresek voltak, később pedig valamilyen változás nyomán átvették a helyüket új fajok.

Az ember ahogy körülnéz, úgy érezheti, hogy a többi élőlényhez képest sokkal fejlettebb. Valójában ez csak az agyára igaz, ami valóban nagy előnyt jelent, de idővel a vesztünket is okozhatja, mert felboríthat egy olyan egyensúlyt, ami általában egy faj hosszú távú fennmaradását biztosítaná. Érthető a felsőbbrendűség érzése, de ez nagyon szubjektív és nem jelent semmiféle csúcsot.

2022. márc. 13. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
80%

Abból indulok ki, hogy a világegyetem végtelen. Mar ezt is nehéz feldolgozni, hogy pontosan mit is jelent. De azt nem hiszem, hogy a végtelen lehetséges bolygón sehol se voltak adottak a feltételek, hogy élet jöjjön létre.

Én azon szoktam gondolkodni, hogy miért hisszük azt, hogy mindenképp szénalapú életforma lesz, aminek víz és oxigén kell? Mi van, ha még a halmazállapota is más? Lehet, hogy "csak" azért nem találtunk eddig életet, mert fel se merült bennünk, hogy nem egy szilárd halmazállapotú, szénalapú, házakat és utakat építő, stb. civilizációt keressünk?

2022. márc. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 EagleHUN ***** válasza:
100%

A világegyetem nagyon nagy rengeteg galaxis csillag és bolygó van benne, szinte megszámlálhatatlanul sok. De nem végtelen.

Ezért a nagy számok törvénye alapján szinte elképzelhetetlen hogy ne létezne élet máshol is sőt az is szinte borítékolható hogy létezik más nagyon intelligens faj is valahol. (Hogy mekkora számban fordul(hat) elő az más kérdés.)


Viszont pont azért mivel nem végtelen a világegyetem az hogy pont ugyanilyenek vagy hogy így néznek ki vagy hogy pont ilyen fejlettek lennének na arra már nagyon kicsi majdnem elenyésző esélyek vannak.


A véges világegyetemünk méretei a benne lévő távolságok és a tágulása miatt viszont gyakorlatban nagyon kicsi az esélyünk arra is hogy egy bármilyen más kinézetű intelligens fajjal valaha felvegyük a kapcsolatot. Vagy hogy mi oda esetleg ők ide utazzanak. Az szinte a lehetetlennel határos kihívás lenne.

2022. márc. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!