Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Fizikailag lehetséges-e ez a...

Fizikailag lehetséges-e ez a fajta űrutazás?

Figyelt kérdés

Sziasztok, nem foglalkozok komolyabb módon fizikával. Inkább csak egy hobbi amin szívesen szoktam gondolkodni. Sajnos ugye a űr utazás nem történhet meg a jelenlegi állásunkba, hiszen rengeteg időt emésztene fel, egy utazás (Tudom, rengeteg más akadály is van.)

A térhajtóműhöz ugye negatív energia kell, vagy pedig hatalmas tömeg.

Önmagában pedig a fénysebességnél nem lehet gyorsabban haladni.

A fénysebességhez közelítve egyre nagyobb a test tömege.

Ha meg tudnánk közelíteni a fénysebességet elegendően, hogy a test tömege közelítsen egy bolygóhoz, akkor sikerülhetne alkalmazni a térhajtóművet? Nem negatív tömeget felhasználva, hanem az utazó szerkezet tömegét? Nyilván valóan ez nem egy emberek által túlélhető gyorsulás lenne, ezért a kérdés lényegében annyi, hogy például a rakéta ami ezt megpróbálná túlélné e a gyorsulást amíg sikerül aktiválni a térhajtóművet? Vagy esetleg teljesen butaságon gondolkodtam?

Nagyon szeretném megélni, hogy jobban magunkénak tudhassok legalább a galaxist.



2022. márc. 22. 19:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%

'A térhajtóműhöz ugye negatív energia kell' - spekulacio, fantazmagoria, nulla fizikai alap, innentol az egesz sci-fi kategoria.


'Nagyon szeretném megélni, hogy jobban magunkénak tudhassok legalább a galaxist.' - probalj valami realisabb celt kituzni, mert sem a mi, sem uk-uk-ukunokaink eleteben nem fogjuk 'magunkenak erezni' a Galaxist, de meg a Naprendszert sem.

2022. márc. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Mojjo ***** válasza:
99%
@1: Annyira nem spekuláció, meg nem nulla fizikai alap, hogy 1994-ben fizika doktori disszertáció készült belőle, azóta meg ezer tanulmány :)
2022. márc. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Mojjo ***** válasza:
95%

Kérdező, az a gond, hogy a "relativisztikus tömeg" valószínűleg a fizika történetének legszerencsétlenebb elnevezése. Nem lesz a relativisztikus sebességgel haladó akárminek bolygónyi gravitáló tömege, azaz bolygónyi gravitációja.

Ráadásul az alcubierre-meghajtáshoz - avagy ahogy te nevezed, térhajtáshoz - negatív tömeg kellene.

2022. márc. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%

#2: hangsulyoznam, ezek _elmeletek_, es nyilvan a tanulmanyok is megmaradtak az elmeletgyartas szintjen. A negativ energiat definialhatod ahogy akarod, de hogy a 'terhajtomuhoz' pont ez kell, az puszta spekulacio.


Jelen ismereteink mellett a feny vakuumban mert sebesseget nem lehet atlepni, se csalassal vagy anelkul, se terhajlitassal, se negativ tomeggel. Minden elmelet, ami ezt figyelmen kivul hagyja, elmelet es nem valosag. Meg a kvamtum-osszefonodas kihasznalasaval sem lehet a fenynel gyorsabban informaciot tovabbitani, nemhogy egy tomeggel rendelkezo testet.

2022. márc. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Én ugyan mechanikával foglalkozok valamilyen szinten, de egyre csak jobban érdekel, ahogy egyre többet tudok meg az univerzumról.

Esetleg ki tudnád fejteni, hogy mi a mai álláspont, melyik elméletnek lehet a legnagyobb valóságalapja (ha van olyan)?

Saját véleményem szerint kizárandóak, attól függetlenül, hogy csak elméletek.

2022. márc. 22. 21:22
 6/11 anonim ***** válasza:
Már annak is örülhetsz, ha az életedben a Marsra eljut néhány ember.
2022. márc. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Mojjo ***** válasza:
93%

@4: A térben nem lehet a fénysebességnél gyorsabban haladni. Ennyi. A tér maga haladhat akárhogy. Lsd: kellően távoli objektumok jelenleg is a fénysebességnél gyorsabban távolodnak egymástól, mert a tér nyúlik köztük. Na, ez a valóság.

És elismételheted, hogy spekuláció, nem az. A relativitáselmélet alapján kikalkulált eredményekről beszélünk.

(És az elmélet szó sem azt jelenti, amit hiszel, hogy jelent.)

2022. márc. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
#7: nope. Van 2 urhajod, mindketto 0.75c-vel tavolodik mondjuk a Foldtol. Te a Foldon mindkettot 0.75c-vel latod tavolodni. Ok egymast viszont egyaltalan nem 1.5c-vel latjak tavolodni, hanem a relativisztikus sebesseggel, ami kb. 0.96c, nyilvan jelentos voroseltolodas mellett.
2022. márc. 22. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

@1 "nulla fizikai alap"

[link]


@4 "hangsulyoznam, ezek _elmeletek_"

A szó, amit keresel: hipotézis (az elmélet teljesen mást jelent).


"Meg a kvamtum-osszefonodas kihasznalasaval sem lehet a fenynel gyorsabban informaciot tovabbitani, nemhogy egy tomeggel rendelkezo testet."


Hogy jön ide a kvantumkorreláció, mint példa, hogy "még aztán azzal sem...."? Nem értem. Mindenki tudja, hogy az összefonódás alkalmatlan az ún szuperlumináris kommunikációra. (Nem is arra használnánk, hanem például teleportációra, sűrű kódolásra, E 91 - es kvantumkulelosztásra, kvantumhiba javításra, stb.)

2022. márc. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
jav.: "kvantumkulelosztásra" helyett, nyilván kvantumkulCS elosztásra
2022. márc. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!