Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Segìtsetek megérteni az...

Segìtsetek megérteni az entrópiát hogy képzelhetném el perspektìvikusan?

Figyelt kérdés

Carlo Rovelli könyveiben kétszer is találkoztam ezzel az elképzeléssel de nem bìrom felfogni. :D Az elképzelés az hogy az entrópiáról alkotott nézetünk csak a mi homályos képünk az időről hasonlóan ahhoz ahogy a Napról is azt hittük hogy körülöttünk forog.

Na most ha jól értem Rovelli azt mondja önkényes kijelölni mihez képest mondjuk meg egy rendszerről hogy magas vagy vagy alacsony entrópiával rendelkezik.

De ha ez igaz, voltaképpen nem volt ősrobbanás? Nincs tágulás? Nincs evolúció?

Vagy hogy kéne ezt normálisan elgondolni?



2022. márc. 29. 08:27
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Én nagyon szeretem a stìlusát ismeretterjesztő könyveket ìr. Viszont Ő mint kvantumgravitáció kutató, néhány új ötlettel is előáll, de nem értem szerintem jól amit mond.
2022. márc. 29. 15:01
 12/12 Tom Benko ***** válasza:
Nem árt, ha Rovelli előtt még sok mást is elolvasol, mert eléggé nehezen érthető anélkül.
2022. márc. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!