Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lézeres szemműtét után nem...

Lézeres szemműtét után nem jelentkezik olyan perspektivikus torzítás mint amit erős szemüvegeknél lehet tapasztalni?

Figyelt kérdés

Erősebb szemüvegem van ( -6,75 és -5,5 ) és ezeknél már úgy látszik, hogy természetes az, hogy a széleken görbülnek az egyenesek. Már megszoktam, nem zavar a mindennapi életben, de ha eszembe jut, és így ingatom a fejem, azért látszik. Az a kérdésem, hogy a lézeres szemműtét után a korrigált szaruhártyánál jelentkezik-e ez, vagy hasonló tökéletlenség. Illetve, ha már itt vagyunk, hogy szerintetek megéri-e egy ilyen műtét.


Köszi



2020. febr. 1. 11:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem görbülnek az egyenesek. Kontaktlencsénél sem görbülnek.
2020. febr. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kontaktlencse! Ne műttesd.
2020. febr. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Miért ne? Szerintem a kontaktlencse elég macerás, főleg ilyen erősségnél. Vagy nem?
2020. febr. 2. 11:31
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én 2018 végén műttettem meg. Akkor volt -5,25 körül. Azóta nincs perspektivikus torzulás, teljesen jól látok. Szerintem megéri. Azelőtt minden bajom volt vele, egyfolytában párásodott, zsírosodott a szemüveglencse, folyton törölgetni kellett. Illetve amit mondasz, nagyon torzult a kép, nagyon nehezen éreztem térben pl. az autó helyzetét parkoláskor.


De azért minden reklám dumát se higgy el a lézeres szemműtéttel kapcsolatban. Írnak pl. ilyeneket, hogy már másnap dolgozhatsz. Hát egy nyavalyát. Kb. két hét, mire tényleg élesen látsz.

2020. febr. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Olyan 7 éves korom óta szemüveges vagyok, azóta folyamatosan romlik. Idén leszek 25, ha megállapodna végre, lehet hogy elgondolkodok a műtéten. Egy ismerősöm megcsináltatta, azt mondta, nagyon jó, csak utána pár napig nagyon fájt neki meg alig látott valamit. Nem tudom már, melyik módszerrel csináltatta, de ha lehet én majd a másikkal inkább...
2020. febr. 8. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!