Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha megváltoznak a Föld mágnese...

Ha megváltoznak a Föld mágnese pólusai, annak ránk milyen élettani hatásai lehetnének?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem egy nap műve, de az indexen is van most róla egy tudományos cikk, és egyébként a világvége-elméletek hívőinek is egyik kedvelt témája. Mi történne pontosan? Nem csak annyi, hogy az iránytű ellentétes irányba mutatna?
2010. szept. 14. 19:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Megváltoznak a tenger áramlások. Több áradás várható világszerte szerintem.
2010. szept. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Minden, amiben a mágnesség szerepet játszik, az megsínylené. A Föld mágneses erőtere amúgy véd minket bizonyos Napból érkező káros sugárzásoktól, és ez a tér egy ilyen átforduláskor meggyengülne egy időre, ami nem tenne jót a földi életnek.

Amúgy a föld mágneses pólusai folyamatosan vándorolnak jelenleg is, ami bizonyos mértékig természetes.

2010. szept. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Gyengul a francokat.

Egyszeruen megfordul. Lehetnek ingadozasok benne, ez teny, de nem gyengul annyira, hogy barmilyen szervezeti rendellenesseget okozna. A Fold torteneteben rengeteg ilyen polusvaltas volt, ezek azonban (a hiedelemmel ellentetben) nem fuggottek ossze kihalasokkal, stb.

Az lesz a legszebb, amikor az Egyenlito sikjaban lesznek a sarkok max. 2-3 napig, es akkor ott is megfigyelheto lesz esetlegesen a sarki feny.

Arrol nem olvastam egyetlen cikket sem, hogy a madarak hogyan reagalnak majd erre, de teny, hogy rajuk lesz a legnagyobb hatassal.

Az meg hogy az erzekeny muszerek megzavarodnak, tonkre mennek, hat istenem, csak megleszunk valahogy.

2010. szept. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Még senki nem volt tanuja egy ilyen váltásnak (legalább is olyan nem aki tovább adta volna ezt az információt), ezért nem is tudjuk pontosan, hogy hogy fog lezajlani.

Pusztán a váltástól nem lenne világvége. Az már más tészta, hogy ha megszűnne, de maga a váltás csak nagy kellemetlenségeket okozna. Néhány állatnak alkalmazkodnia kellene és szerintem elöbb-utóbb meg is oldanák.

2010. szept. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azért nem hinném, hogy olyan nagyon gyorsan menne végbe a váltás. Védelem nélkül, elég komoly sugárzásnak lennénk kitéve. Nem lenne valami kellemes ha egy hónapig nem szabadna kimozdulni a lakásból, ha nem akarsz bőrrákot kapni.
2010. szept. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!