Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy (mondjuk) 1000 évvel...

Egy (mondjuk) 1000 évvel ezelőtt élt embernek napjainkban hány leszármazottja lehet nagyjából?

Figyelt kérdés

2022. máj. 3. 08:18
1 2
 11/12 TappancsMancs ***** válasza:
52%

10-es ha megengedsz egy pontosítást...

"Egyszer olvastam egy kutatast, ami szerint minden mai europai közös őse valamikor a vaskorban élt."


Azt nem tudom milyen cikk vagy kutatásról szóló cikk lehetett az, de talán árnyaltabban is visszaadhattad volna. Bár én is néha pongyolán fogalmazok. :D


Csak a kérdező nehogy félreértse... Európa egy földrajzi terület, a vaskor meg egy történelmi időszak. Európa is mint más földrajzi területek lakói is átmentek az őskoron, bronzkoron, vaskoron, stb. Minden régió lakosai a vaskorból származnak, és igaz az is, hogy minden régió mai lakosai az őskorból származnak. De a középkorból is származnak.


Az őseink a középkorban éltek, és a vaskorban, ókorban is éltek az őseink, valamint nyilván az őseink az őskorban éltek.


A korszakok mindenkire érvényesek mint történelmi időszak és nem csak az európaiakra.

2022. máj. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Igen pongyolán fogalmaztam.

Természetesen mindenkinek éltek ősei minden törtenelmi korszakban.


Itt arrol van szó, hogy ebben az időszakban éltek a közös ősei az europaiaknak.

Ez inkább egy matematikai modell volt mint genetika.


A helyzetett bonyolitja, hogy sok nép mozgás volt a törtenelem előtti időkben is. Ezert a mai europaiak nem az egyenes ági leszarmazottai a paleolit es neolit europai népessegnek.


Amiről szó van, hogy minnel több generaciot megyünk vissza, annál több ősünk van. Azt is tudjuk hogy regen kevesebb ember elt.

Tehát a saját es más emberek családfajában bizonyos őseink, egy es ugyanazon emberek.

Minnél több generáciot mennenk vissza, annál több közös őst találnánk a családfankban.

Ha elég sokat mennénk vissza azt látnánk, hogy egy es ugyanazon konkrét emberektől származunk.

Így nézve minden őshonos europai személy közös őse egy bizonyos vaskori populáció.

2022. máj. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!